Nożem zastraszył ekspedientkę sklepu. Przed policją uciekł do... schowka na węgiel

i

Autor: Małopolska Policja 54-letni mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i trafił do aresztu.

Próba rozboju

Nożem zastraszył ekspedientkę sklepu. Przed policją uciekł do... schowka na węgiel

2023-03-09 12:24

Mężczyzna podejrzewany o grożenie nożem ekspedientce sklepu w Wieliczce trafił do aresztu. Policjanci zatrzymali go w nietypowym miejscu. 54-latek tak mocno chciał uniknąć spotkania z mundurowymi, że ukrył się przed nimi w... schowku na węgiel. Śledczy zarzucają mu, że na początku lutego usiłował dokonać rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zatrzymany trafił do aresztu.

Wieliczka. Próba rozboju z użyciem noża. 54-latek ukrył się przed policją w schowku na węgiel

Próba rozboju w jednym ze sklepów w Wieliczce miała miejsce na początku lutego. Sprawca zastraszył ekspedientkę nożem, lecz ta nie uległa groźbom i nie oddała pieniędzy. Nieprzygotowany na taki scenariusz bandyta uciekł bez żadnego łupu. Nad jego zatrzymaniem pracowali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Wieliczce. Ich działania pozwoliły na ustalenie, że sprawcą przestępstwa był 54-latek z gminy Wieliczka. Mundurowi zjawili się na posesji zamieszkiwanej przez mężczyznę i odnaleźli go w... schowku na węgiel. Podejrzany myślał, że wybierając taką kryjówkę uniknie spotkania z policjantami.

W Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Wieliczce zastosował wobec 54-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat więzienia.

Sonda
Czy kary za dokonanie rozboju powinny być wyższe?
Tajemnicza śmierć w Sosnowcu. Dwóch duchowych zginęło tragicznie