Oddał strzał z wiatrówki i pozbawił 32-latka oka! Tragiczny finał kłótni

i

Autor: Małopolska policja Oddał strzał z wiatrówki i pozbawił 32-latka oka! Tragiczny finał kłótni

20-latek aresztowany

Oddał strzał z wiatrówki i pozbawił 32-latka oka! Tragiczny finał kłótni

2023-03-08 21:11

Do dramatu doszło w miejscowości Zręczyce w gminie Gdów (Małopolskie). 20-latek strzelił z wiatrówki do 32-letniego mężczyzny i pozbawił go wzroku w oku - poinformowała w środę (8 marca 2023) policja. Sąd zastosował wobec 20-latka trzymiesięczny areszt.

Zawiadomienie o sprawie policja w Gdowie otrzymała w nocy z soboty na niedzielę. Według ustaleń funkcjonariuszy, 20-latek zaatakował 32-latka po kłótni w barze w Gdowie.

Jak doszło do tragedii? 20-latek miał strzelić jadąc jako pasażer samochodem marki Skoda, w miejscowości Zręczyce. Poszkodowany stracił oko. Do zdarzenia doszło w rejonie przystanku, na którym stali ludzie.

Policjanci z Gdowa i Wieliczki wytypowali sześć osób, mogących mieć związek ze sprawą. W niedzielę i poniedziałek trwały przesłuchania, przeszukano także miejsca ich zamieszkania. U 20-latka z powiatu bocheńskiego policjanci znaleźli broń, z której został oddany strzał. To wiatrówka gazowa na metalowe kulki. Broń trafiła do badań w laboratorium kryminalistycznym.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu spowodowania trwałego uszczerbku na zdrowiu 32-latka. We wtorek (7 marca 2023) sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Myślenicach, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Za umyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara pozbawienia wolności na co najmniej trzy lata. Jeżeli sprawca działał nieumyślnie, grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Były minister sprawiedliwości skazany przez sąd
Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Nasi Partnerzy polecają