Strzelił do psa z wiatrówki. Grożą mu 3 lata więzienia

i

Autor: KPP Jarosław Strzelił do psa z wiatrówki. Grożą mu 3 lata więzienia

Manasterz

Strzelił do psa z wiatrówki. Grożą mu 3 lata więzienia

2023-02-28 14:38

52-letni mieszkaniec gminy Wiązownica jest podejrzany o postrzelenie psa z wiatrówki. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu teraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło końcem stycznia 2023, natomiast o sprawie kilka dni temu dowiedział się policjant z posterunku w Wiązownicy.

W Manasterzu został postrzelony pies. Z informacji uzyskanych przez funkcjonariusza wynikało, że związek z tym zdarzeniem może mieć 52-letni mieszkaniec gminy Wiązownica. Policjant dotarł do świadków tego zdarzenia oraz do właścicieli psa.

- Z zebranych materiałów wynika, że 52-latek strzelił do psa w okolice tylnej łapy z broni pneumatycznej. Zwierzę w tym czasie przebiegało przy ogrodzeniu jego posesji. Po postarzale pies oddalił się. Ranne zwierzę wróciło do swoich właścicieli. Wykonując w tej sprawie czynności policjant zabezpieczył wiatrówkę w miejscu zamieszkania 52-latka - podaje KPP Jarosław.

Jak informują mundurowi, mieszkaniec gminy Wiązownica usłyszał już zarzuty znęcania się nad zwierzęciem i przyznał się do winy. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Ogromne stado żubrów wstrzymało ruch na jezdni w Puszczy Knyszyńskiej
Sonda
Lubisz zwierzęta?