O krok od tragedii w Zabierzowie! Dwa pociągi spotkały się na jednym torze. Zawinił maszynista?

i

Autor: Mathieu Mars/CC BY-SA 4.0/wikipedia Przystanek kolejowy w Zabierzowie-Rząsce.

O krok od tragedii w Zabierzowie! Dwa pociągi spotkały się na jednym torze. Pasażerowie przeżyli chwile grozy

2022-06-27 14:53

W niedzielę (26 czerwca) na torach kolejowych w pobliżu stacji Zabierzów-Rząska doszło do bardzo groźnego incydentu z udziałem dwóch pociągów osobowych. Spotkały się one na jednym torze, ale na szczęście gwałtowne hamowanie pozwoliło na uniknięcie czołowego zderzenia maszyn. Trwa wyjaśnianie okoliczności incydentu. Prawdopodobnie zawinił jeden z maszynistów, który zignorował wskazanie sygnalizacji.

O krok od tragedii w Zabierzowie! Dwa pociągi spotkały się na jednym torze. Zawinił maszynista?

Wieczorem w niedzielę (26 czerwca) na torach kolejowych w pobliżu stacji Zabierzów-Rząska dwa, jadące w przeciwnych kierunkach pociągi osobowe, spotkały się na jednym torze. Jeden z nich zmierzał z Wrocławia do Krakowa, natomiast drugi jechał z Przemyśla do Wrocławia. Na szczęście przytomna reakcja dyżurnej ruchu oraz gwałtowne hamowanie zapobiegło tragedii. Pociągi zatrzymały się w odległości kilkudziesięciu metrów od siebie. Żaden z pasażerów nie ucierpiał wskutek gwałtownego hamowania pociągu. Podróżnym w ewakuacji pomogli strażacy.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności groźnego incydentu. Prawdopodobnie zawinił maszynista pociągu relacji Wrocław-Kraków, który zignorował wskazanie sygnalizacji semaforowej. Miał on przejechać sygnał "STÓJ" i zatrzymać się dopiero za nim. 

PRZECZYTAJ: Kozłów: Nastolatek chciał zapalić papierosa. Wylądował w szpitalu z poparzeniami

- Komisja ustali okoliczności zdarzenia do którego doszło wczoraj (niedziela, 26.06.) na stacji w Zabierzowie. Maszynista pociągu relacji Wrocław – Kraków pominął semafor wskazujący sygnał „stój” i zatrzymał się za nim. Dyżurna ruchu na stacji widząc całą sytuacje zatrzymała jadący z naprzeciwka skład relacji Przemyśl – Wrocław. Pociągi zatrzymane zostały w bezpiecznej odległości. O godzinie 21:40 wznowiono ruch pociągów przez stację - przekazał nam Karol Jakubowski, z zespołu prasowego PKP PLK.

ZOBACZ: Wakacje 2022. Pierwszy wypadek śmiertelny w Małopolsce. Ofiarą 87-letni senior

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
Pociąg "Słoneczny" wrócił na trasę z Warszawy do Gdyni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE