Cuda się zdarzają!

Oliwierek z Wadowic dostanie najdroższy lek świata. Anonimowy bohater wpłacił 1,5 mln zł i będzie miał swoją ulicę

2022-12-30 9:44

To prawdziwy cud! Chory na SMA Oliwierek z Wadowic dostanie najdroższy lek świata. Zbiórka prowadzona na portalu siepomaga.pl osiągnęła wymaganą kwotę, a gigantyczny udział w tym sukcesie miał anonimowy darczyńca, który wpłacił 1,5 mln zł. W związku z tym ma prawo do nietypowej nagrody - nadania nazwy jednej z ulic w Wadowicach.

Oliwierek z Wadowic dostanie najdroższy lek świata. Anonimowy darczyńca wpłacił 1,5 mln zł

Cierpiący na SMA Oliwierek z Wadowic dostanie najdroższy lek świata! Zbiórka prowadzona na portalu siepomaga.pl osiągnęła swój cel, a obecnie na koncie chłopca znajduje się ponad 8,5 mln złotych. Gigantyczny wpływ na ten sukces miała wczorajsza (29 grudnia) jednorazowa wpłata w wysokości aż 1,5 mln złotych. - Dziękujemy Ci Anonimowy Pomagaczu, dziękujemy Wam wszystkim, że uwierzyliście kilka miesięcy temu, że damy radę! Zwyciężymy!  Najpiękniejsza nagroda - ŻYCIE OLISIA!!!! - czytamy na profilu FB "Oliwier z Wadowic kontra SMA". Darczyńca nie ujawnił swoich personaliów, choć radny z Sosnowca Łukasz Litewka, osobiście zaangażowany w pomoc dla Oliwierka, zdradził nieco szczegółów. - Naprawdę pociekła mi dziś łza. Pociekła mi łza gdy dowiedziałem się, że 1,5 mln złotych przekazało małżeństwo, które też walczyło ze zbiórką SMA na swoje dziecko i nie zdążyło. Co za gest w takim momencie życia - napisał na FB Łukasz Litewka.

Oliwierek urodził się na początku stycznia tego roku i początkowo nic nie zapowiadało, by chłopiec był chory. Jego rozwój przebiegał bez przeszkód, problemy zaczęły się dopiero po dwóch miesiącach. Wtedy dziecko straciło możliwość podnoszenia nóżek, a jego rączki znacznie osłabły. Kolejni lekarze nie potrafili postawić prawidłowej diagnozy. Przyczynę dolegliwości zdrowotnych Oliwierka odkrył dopiero czwarty neurolog, który badał malutkiego wadowiczanina.

Nietypowa nagroda dla bohatera. Nada nazwę ulicy w Wadowicach

Na bohatera (w tym przypadku prawdopodobnie bohaterów) czeka nietypowa nagroda. Będzie on mógł nadać nazwę jednej z ulic w Wadowicach. Formalnie projekt uchwały w sprawie nadania nazwy złoży burmistrz miasta, a decyzję podejmą radni. Niemniej w tym przypadku nie powinno być żadnych sporów, a darczyńca zostanie uhonorowany w piękny sposób.

Sukces detektywa Rutkowskiego. Pomógł matce odzyskać córeczkę z Pakistanu
Sonda
Czy wspierasz internetowe zbiórki?

Składki zdrowotne coraz wyższe, a kolejki do lekarzy rosną. 

Co się dzieje z polską służbą zdrowia? POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany