Nie żyje pilot papieża Jana Pawła II. Syn Stanisława Ziębca ujawnił okoliczności śmierci ojca

i

Autor: Eric Draper/domena publiczna/wikipedia, pkozmin/cc0/pixabay Kapitan Stanisław Ziębiec był pilotem samolotu, którym w czasie ostatniej pielgrzymki do Polski podróżował papież Jan Paweł II.

"Wystartował na swój ostatni lot"

Nie żyje pilot papieża Jana Pawła II. Syn Stanisława Ziębca ujawnił okoliczności śmierci ojca

2022-12-29 15:05

Nie żyje pochodzący z Cieniawy (powiat nowosądecki) pilot Stanisław Ziębiec. Kapitan siedział za sterami samolotu, którym w czasie ostatniej pielgrzymki do Polski podróżował papież Jan Paweł II. Syn Stanisława Ziębca - o. Maciej Ziębiec został duchownym i członkiem zgromadzenia redemptorystów. Zakonnik był przy śmierci ojca i ujawnił, że Stanisław Ziębiec zmarł podczas mszy świętej celebrowanej przy jego łóżku.

Nie żyje kapitan Stanisław Ziębiec. Pilot Jana Pawła II miał 84 lata

W wieku 84 lat zmarł kapitan Stanisław Ziębiec, który pilotował samolot z Janem Pawłem II, w czasie ostatniej pielgrzymki papieża do Polski. Informację o śmierci potwierdził syn Stanisława Ziębca - Maciej, który jest księdzem i należy do zakonu redemptorystów. Duchowny ujawnił, że kapitan Ziębiec zmarł w trakcie sprawowanej przy jego łóżku mszy świętej. Z relacji zakonnika wynika, że pilot odszedł dokładnie w momencie Przeistoczenia, będącego najważniejszym elementem liturgii. Pogrzeb kapitana Stanisława Ziębca odbędzie się w piątek, 30 grudnia w podwarszawskich Otrębusach. Zmarły pilot pochodził z Sądecczyzny. Urodził się w 1938 roku w miejscowości Cieniawa.

- Mój Tatuś, Pan Kapitan Stanisław Ziębiec wystartował na swój ostatni lot do nieba wczoraj o 23.20, podczas gdy przy jego łóżku celebrowaliśmy Eucharystię o spokojną śmierć dla niego. Tato odszedł dokładnie w momencie przeistoczenia, mając 84 lata. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za modlitwę! Pogrzeb Tatusia odbędzie się w parafii NMP Matki Kościoła w Otrębusach, w piątek (30.12.2022) o godz. 14.00. Pół godziny wcześniej rozpoczniemy różaniec - napisał syn zmarłego pilota o. Maciej Ziębiec.

Wjechał na przejazd kolejowy pomimo czerwonego sygnału
Sonda
Wierzysz w życie po śmierci?