Autobus w Tarnowie

i

Autor: Łukasz Grygiel

Dwie osoby trafią przed sąd

19-latek prowadził miejski autobus bez uprawnień! Alarm wszczęli pasażerowie

2022-12-29 10:28

Kuriozum w Tarnowie! 19-letni mieszkaniec miasta postanowił sprawdzić się... jako kierowca autobusu, choć nie posiadał odpowiednich uprawnień. Umożliwił mu to 52-letni kierowca zawodowy. Alarm w tej sprawie wszczęli pasażerowie oraz inni kierowcy miejskich autobusów, którzy zauważyli młodego, nieznajomego im mężczyznę za kierownicą pojazdu.

Tarnów. 19-latek prowadził miejski autobus bez uprawnień! Alarm wszczęli pasażerowie

Do kuriozalnej sytuacji doszło w maju tego roku w Tarnowie. 19-letni mężczyzna został przyłapany na... prowadzeniu miejskiego autobusu bez uprawnień. Pojazdu nie porwał, lecz skorzystał z "gościnności" 52-letniego kierowcy zawodowego, który umożliwił mu przejęcie kierownicy. Incydent zarejestrowały znajdujące się w autobusie kamery. Alarm w tej sprawie wszczęli pasażerowie oraz inni kierowcy autobusów, którzy na ulicach miasta zaobserwowali nieznanego im szofera. O zdarzeniu została poinformowana policja i prokuratura. Na szczęście nieodpowiedzialność dwóch mężczyzn nie miała katastrofalnych skutków w postaci wypadku.

Dwie osoby trafią przed sąd. Jakie kary im grożą?

W grudniu obu mężczyznom przedstawiono zarzuty. Zawodowy kierowca stracił pracę i będzie odpowiadał przed tarnowskim sądem karnym. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i grzywna w wysokości 5000 złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym lub Postpenitencjarny. 19-latek natomiast odpowie przed sądem wykroczeniowym. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny nie niższej niż 1500 złotych oraz utrata prawa jazdy. Górna granica grzywny może sięgnąć nawet 30 tysięcy złotych.

Sonda
Jak często podróżujesz komunikacją miejską?
Krzysztof Jackowski mówi o tym jak będzie rok 2023 dla prezydenta Andrzeja Dudy