Omikron zabija. Pierwsze ofiary w Polsce to mężczyźni z Małopolski

i

Autor: AP, SHUTTERSTOCK Omikron zabija. Pierwsze ofiary w Polsce to mężczyźni z Małopolski

Omikron zabija. Pierwsze ofiary w Polsce to mężczyźni z Małopolski, nie byli zaszczepieni

Pierwsze ofiary Omikronu w Polsce! Nie żyją dwaj mężczyźni zarażeni wariantem Omikron koronawirusa. Obaj pochodzili z Małopolski i nie byli zaszczepieni - taką informację przekazał w poniedziałek, 10 stycznia, rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Do tej pory w Polsce wykryto 193 przypadki zakażenia tym wariantem koronawirusa.

Omikron zabija. Pierwsze ofiary w Polsce to mężczyźni z Małopolski, nie byli zaszczepieni

pierwsze ofiary śmiertelne wariantu Omikron koronawirusa. To dwaj mężczyźni z Małopolski w wieku 92 i 85 lat. Obaj nie byli zaszczepieni. Taką informację przekazał w poniedziałek 10 stycznia, rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

W Polsce mamy już 193 przypadki zakażenia Omikronem. Najwięcej przypadków zakażenia tym wariantem jak podaje rzecznik resortu zdrowia jest w w woj. pomorskim (62 zakażenia) i w mazowieckim (53 zakażenia).

- Ten siedmio-, ośmioprocentowy udział Omikronu pokazuje, jak szybko Omikronu w Polsce przybywa. Jeszcze niedawno mówiliśmy o udziale na poziomie jednego procenta czy też 2,5 proc. W tej chwili sekwencjonujemy w granicach 2 tys. próbek tygodniowo, ale decyzją ministra Adama Niedzielskiego najbliższych 2-3 tygodniach będziemy sekwencjonować w granicach 5 tys. próbek tygodniowo - cytuje RMF24 Wojciecha Andrusiewicza.

Poradnik Zdrowie: jak COVID-19 wpływa na problemy żołądkowe u dzieci?
Sonda
Czy obawiasz się wariantu koronawirusa: omikron?