Osiek. 25-latek znęcał się na 18-letnią siostrą. Pobyt w więzieniu nic go nie nauczył

2021-09-20 13:55
Osiek. 25-latek znęcał się na 18-letnią siostrą. Pobyt w więzieniu nic go nie nauczył
Autor: KPP Oświęcim Kilkanaście dni po opuszczeniu więzienia 25-letni mężczyzna wszczął awanturę w mieszkaniu swojej siostry i ponownie zaczął jej grozić.

Zaledwie kilkanaście dni przebywał na wolności 25-letni mężczyzna, który po opuszczeniu zakładu karnego złamał sądowy zakaz zbliżania się do swojej siostry. Sprawca ponownie dopuścił się kierowania gróźb karalnych w stosunku do 18-latki, dlatego znowu trafił za kratki. Zgodę na aresztowanie 25-latka wyraził sąd.

W ubiegłym roku 25-letni mężczyzna został skazany za znęcanie się nad 18–letnią siostrą. Ponadto zastosowano wobec niego nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Na tym nie koniec przewinień 25-latka. Za oszustwo internetowe sąd skazał go na sześć miesięcy pozbawienia wolności. Pod koniec sierpnia tego roku sprawca opuścił więzienne mury. Wolnością nacieszył się jednak wyjątkowo krótko, bo zaledwie kilkanaście dni. Po uwolnieniu mężczyzna postanowił odwiedzić swoją siostrę, tym samym łamiąc nałożony zakaz zbliżania się do niej. W mieszkaniu 18-latki zjawił się będąc pod wpływem alkoholu.

PRZECZYTAJ: Mateusz zabity w Zakopanem. Są zarzuty dla trzech uczestników pobicia na Krupówkach

Między rodzeństwem ponownie doszło do awantury. Mężczyzna ponownie zaczął grozić siostrze. Gehennę młodej kobiety zakończyło zatrzymanie jej brata przez policję. Prokurator postawił mu zarzuty i skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do prośby prokuratury, dlatego 25-latek na wyrok poczeka za kratami. W przypadku ponownego skazania, jego pobyt w miejscu odosobnienia będzie z pewnością dłuższy, niż sześć miesięcy. Za znęcanie się nad osobą bliską sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, jednak jeśli sąd uzna, że przestępca działał ze szczególnym okrucieństwem odsiadka może być nawet dwukrotnie dłuższa.

ZOBACZ: Studenci UJ wracają do nauki stacjonarnej. Maseczki będą obowiązkowe?

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad bliskimi powinny być wyższe?
Strzelanina w szkole
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE