Oszustka podszywała się pod wnuczkę seniorki. Popełniła fatalny błąd

i

Autor: sabinevanerp/cc0/pixabay Oszustka popełniła fatalny błąd. Nie wiedziała, że seniorka nie ma wnuczki / zdjęcie ilustracyjne.

Tego się nie spodziewała

Oszustka podszywała się pod wnuczkę seniorki. Popełniła fatalny błąd

2023-03-08 11:16

Czujność seniorki uchroniła ją przed stratą pieniędzy. Mieszkanka Nowego Targu dostała telefon od kobiety, która podawała się za jej wnuczkę i przekazała straszną informację o wypadku, próbując wyłudzić od ofiary pieniądze na "kaucję". Przestępstwo nie powiodło się, ponieważ oszustka była kiepsko zorientowana w sytuacji rodzinnej seniorki.

Nowy Targ. Oszustka podawała się za wnuczkę seniorki. Popełniła fatalny błąd

We wtorek, 7 marca mieszkanka Nowego Targu otrzymała telefon ze straszną wiadomością. Kobieta podająca się za jej wnuczkę poinformowała o "wypadku" i konieczności przekazania pieniędzy na zapłatę kaucji. Wiadomość oczywiście była zmyślona, a oszustka popełniła fatalny błąd, wynikający z braku orientacji w sytuacji rodzinnej ofiary. Seniorka od raz zwietrzyła podstęp, ponieważ... nie posiadała żadnej wnuczki. Zachowała przy tym zimną krew i zaczęła dopytywać się o szczegóły rzekomego wypadku. 

Zdezorientowana oszustka, wiedząc że nic nie wskóra, szybko zakończyła rozmowę. Następnie o całej sytuacji mieszkanka Nowego Targu poinformowała policję, aby przestrzec inne osoby. Małopolscy funkcjonariusze niejednokrotnie opisywali już podobne przypadki. Ofiarami są zazwyczaj starsze osoby, które dają się nabierać oszustom stosującym metodę "na wnuczka", "na fałszywego policjanta" czy też "lekarza ZUS". Niestety w takich sytuacjach wciąż dochodzi do wyłudzenia dużych sum pieniędzy, które bardzo trudno jest później odzyskać.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś ofiarą oszustwa?
Brawurowy manewr uratował rowerzyście życie! Za kierownicą autobusu siedziała pani Agnieszka

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki