Panda mała urodziła w krakowskim zoo. Ogród ogłosił konkurs na imię dla zwierzaka

i

Autor: janeb13/cc0/pixabay Panda mała / zdjęcie ilustracyjne.

Nowa atrakcja w zoo

Panda mała urodziła w krakowskim zoo. Ogród ogłosił konkurs na imię dla zwierzaka

2022-09-12 11:58

Krakowskie zoo ma nową atrakcję. W ogrodzie urodziła się panda mała i był to pierwszy miot tego gatunku w historii krakowskiej placówki. W związku z urodzinami pandy małej krakowskie zoo ogłosiło konkurs na imię dla zwierzęcia. Propozycje można nadsyłać na adres ogrodu, a wybrane imię zostanie ogłoszone pod koniec września.

Panda mała urodziła się w krakowskim zoo. Trwa konkurs na imię

Po raz pierwszy w swojej historii, krakowskie zoo mogło się cieszyć z narodzin pandy małej. Na świat przyszła samiczka, która obecnie ciągle znajduje się pod opieką rodziców. Wkrótce malutka panda powinna jednak częściej pokazywać się zwiedzającym. Jak informuje PAP, krakowski ogród zoologiczny ogłosił konkurs na imię na pandy. Propozycje można nadsyłać na adres ogrodu, a wybrane imię zostanie ogłoszone pod koniec września. Dla autora zwycięskiej propozycji przewidziano nagrodę, ale na razie pozostaje ona niespodzianką.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Załamanie pogody w Tatrach! Śnieg, przymrozki i huraganowy wiatr na szczytach

Kraków: budują tramwaj na Górkę Narodową dosłownie "pod nosem" mieszkańców bloku ul. Pachońskiego

- Oprócz tego, że jest to cenny okaz, jest to także bardzo sympatyczne zwierzątko. Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć hodowlanych. W tej chwili można ją już czasami zobaczyć na zewnątrz. Matka bardzo ostrożnie wynosi dziecko wieczorem na spacery, ale już po tym, jak wszyscy zwiedzający opuszczą ogród zoologiczny i panuje w nim spokój i cisza - powiedziała PAP Teresa Grega, dyrektor Fundacji Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie.

Panda mała jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem

Panda mała w naturalnym środowisku zamieszkuje zarośla bambusowe i lasy górskie południowo-wschodniej Azji, od Nepalu po Birmę i zachodnie Chiny. Osiąga zaledwie 50-65 cm długości ciała i jest jedyną w rodzinie pandowatych posiadającą długi ogon. Została zakwalifikowana przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody jako gatunek zagrożony wyginięciem. Figuruje w I załączniku Konwencji Waszyngtońskiej.

Zoo w Krakowie jest średniej wielkości ogrodem zoologicznym. Obecnie eksponuje ponad 1400 sztuk zwierząt, przedstawicieli około 270 gatunków. Liczną grupę stanowią zwierzęta ginące i zagrożone wyginięciem (ponad 100 gatunków). Są to między innymi: żyrafa Rothschilda, koń Przewalskiego, hipopotam karłowaty, panda mała, pantera śnieżna, tygrys amurski, wilk grzywiasty, antylopa addaks, szympans, lemury wari i katta, słoń indyjski, kondor wielki, pingwin Humboldta. Zoo zlokalizowane jest w Lesie Wolskim – parku leśnym, unikalnym w dużych aglomeracjach miejskich.

Sonda
Czy Kraków jest dobrym miejscem do życia?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany