Para polskich przewodników górskich nie żyje! Tragiczny wypadek w Tatrach

i

Autor: shutterstock, Kamil Krukiewicz/REPORTER Para polskich przewodników górskich: Andrzej Sokołowski i jego żona Roksana Knapik zginęła w wypadku po słowackiej stronie Tatr

Tragedia w górach

Para polskich przewodników górskich nie żyje! Tragiczny wypadek w Tatrach

2022-09-21 22:24

Para polskich przewodników górskich: Andrzej Sokołowski i jego żona Roksana Knapik zginęła w wypadku po słowackiej stronie Tatr. Do zdarzenia doszło w środę, 21 września. Obydwoje prawdopodobnie spadli z Kwietnikowej Przełączki pod Staroleśnym Szczytem w kierunku Doliny Sławkowskiej Jak informują ratownicy, w Tatrach panowały trudne warunki pogodowe.

Para polskich przewodników górskich nie żyje! Tragiczny wypadek w Tatrach

Polscy przewodnicy górscy zginęli w wypadku w słowackich Tatrach, do którego doszło w środę, 21 września. Jak informuje na swoim profilu facebookowym Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich IVBV, to Andrzej Sokołowski i jego żona Renata Knapik. Kulisy tragicznego zdarzenia ujawnił portal Tatromaniak.pl. Ofiary prawdopodobnie spadły z deską śnieżną z Kwietnikowej Przełączki pod Staroleśnym Szczytem w kierunku Doliny Sławkowskiej. W tym czasie w Tatrach panowały trudne warunki pogodowe, tj. padał śnieg, a widoczność utrudniała gęsta mgła, co uniemożliwiło z kolei szybką akcję poszukiwawczą. Ratownicy z Horskiej Zachrannej Sluzby nie mogli użyć śmigłowca, tylko dostali się na miejsce wypadku pieszo. U podnóża żlebu nikogo nie było, ale pod śniegiem znaleziono ciała przewodników górskich.

Czytaj też: Zagrożenie lawinowe w Tatrach! Śnieg zasypał Kasprowy Wierch

- Wstrząśnięci nagłą śmiercią naszego Przyjaciela Andrzeja Sokołowskiego i Jego Żony Roksany Knapik składamy Rodzinie i Bliskim wyrazy głębokiego współczucia. Andrzej był wspaniałym Kolegą, profesjonalistą, lubianym przez wszystkich przewodnikiem IVBV i ratownikiem Karkonoskiej Grupy GOPR, świetnym wspinaczem i narciarzem. Wspinał się w Tatrach, Alpach, Yosemitach i Norwegii, wytyczył nowe drogi w Tybecie Wschodnim i Tienszanie. W Polskim Stowarzyszeniu Przewodników Wysokogórskich od 2010 roku, kształcił kolejne pokolenia przewodników jako instruktor i członek Komisji Technicznej. Andrzeja i Roksanę łączyło uczucie, góry i zamiłowanie do geologii. Sokół! Roksi! Będziemy zawsze pamiętać i zbierać dla Was górskie kryształy - czytamy na profilu Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich IVBV.

Sonda
Czy przed wyjściem w góry sprawdzasz komunikaty lawinowe?
Zapadlisko na cmentarzu w Trzebini - Sierczy: cmentarz pozostaje zamknięty do odwołania, mieszkańcy są wstrząśnięci.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE