Para uprawiała seks w centrum Krakowa. Zapłacą mniej niż za głośne krzyki

i

Autor: MurrrPhoto/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne / Każda z osób przyłapanych na nieobyczajnym wybryku w centrum Krakowa została ukarana mandatem w wysokości 100 zł.

Para uprawiała seks w centrum Krakowa. Zapłacą mniej niż za głośne krzyki

2022-05-16 9:23

Para przyłapana na nieobyczajnym wybryku w centrum Krakowa została ukarana przez straż miejską mandatami. Zdziwienie niektórych internautów wzbudziła jednak wysokość sankcji finansowej za uprawianie seksu w miejscu publicznym. Okazuje się bowiem, że kilkukrotnie wyższy mandat można otrzymać za głośne krzyki w trakcie trwania ciszy nocnej.

Para uprawiała seks w centrum Krakowa. Zapłacą mniej niż za głośne krzyki

Piątek (13 maja), ze względu na Noc Muzeów był bardzo pracowitym dniem dla strażników miejskich z Krakowa. W trakcie działań wieczorno-nocnych w centrum miasta, mundurowi ujawnili 230 wykroczeń, spośród których 166 zakończyło się nałożeniem mandatów na łączną kwotę 18,6 tys. zł. W trzech przypadkach skierowano do sądu wnioski o ukaranie, a 61 osób zostało pouczonych. W gronie ukaranych przez strażników miejskich znalazła się para, która w centrum Krakowa... uprawiała seks. 

Nieobyczajny wybryk zakończył się nałożeniem mandatu w wysokości po 100 złotych dla obojga kochanków. Niektórych internautów zdziwiła wysokość tej kary, ponieważ okazało się, że znacznie bardziej dotkliwe finansowo są inne wykroczenia. 

PRZECZYTAJ: W Krakowie pojawiły się pierwsze truskawki. Są tańsze od czereśni, ale cena i tak powala

Przekonał się o tym między innymi mężczyzna, który w rejonie Bulwaru Czerwieńskiego zakłócał ciszę nocną. Za głośne krzyki otrzymał on mandat w wysokości 500 złotych, czyli pięciokrotnie wyższej niż w przypadku uprawiania seksu w miejscu publicznym. 

Jeszcze surowiej mundurowi potraktowali kierowcę, który na Placu św. Ducha zaparkował w miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych. W tym przypadku pojazd został odholowany, a jego właściciel otrzymał mandat w wysokości 800 złotych.

ZOBACZ: Koniec sezonu grzewczego w Krakowie. MPEC podał datę

Sonda
Czy kary za nieobyczajne wybryki powinny być wyższe?
Proces Mariana K. Oskarżonego o zabójstwo toczy się przed krakowskim sądem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE