Pasażerowie tramwaju wpadli w furię! Użyli pięści i kuli ortopedycznej. Fala ataków na kontrolerów biletów

i

Autor: shutterstock(2)

Poszkodowany trafił do szpitala

Pasażerowie tramwaju wpadli w furię! Użyli pięści i kuli ortopedycznej. Fala ataków na kontrolerów biletów

2022-11-08 16:39

Kolejny atak na kontrolera biletów w Krakowie! Tym razem agresywna grupa Romów, korzystająca z tramwaju linii nr 73, zaatakowała kontrolera pięściami i metalową kulą ortopedyczną! Poszkodowany doznał urazu głowy i trafił do szpitala. - Zwracamy się z prośbą do pasażerów komunikacji miejskiej w Krakowie o niepozostawanie obojętnym w sytuacjach, gdy dochodzi do aktów agresji wobec naszych pracowników - apeluje Piotr Wieczorek, rzecznik spółki Rewizor.

Kraków. Romowie jechali tramwajem bez biletów. Kontrolera pobili pięściami i metalową kula ortopedyczną

Kolejny atak na kontrolera biletów w Krakowie! Tym razem agresorami okazała się grupa Romów, jadących "na gapę" tramwajem linii nr 73. Jak przekazał Piotr Wieczorek, rzecznik spółki Rewizor, która zatrudnia kontrolerów, w poniedziałek (7 listopada), na wysokości przystanku Politechnika Krakowska wściekli pasażerowi napadli na kontrolera, bijąc go pięściami i metalową kulą ortopedyczną. Poszkodowany kontroler doznał poważnego urazu głowy i został przewieziony karetką pogotowia do Szpitala Wojskowego przy ul. Wrocławskiej w Krakowie. Trwa ustalanie tożsamości sprawców bandyckiej napaści. - Całe zdarzenie zostało zarejestrowane telefonem przez pasażerkę tramwaju. Mamy nadzieję, że pomoże to w ustaleniu i ukaraniu sprawców zdarzenia. Niestety jest już to trzeci napad na naszych pracowników w przeciągu ostatniego miesiąca. Zwracamy się z prośbą do pasażerów komunikacji miejskiej w Krakowie o niepozostawanie obojętnym w sytuacjach, gdy dochodzi do aktów agresji wobec naszych pracowników - apeluje Piotr Wieczorek, rzecznik spółki Rewizor, zatrudniającej kontrolerów biletów w Krakowie.

Fala ataków na kontrolerów biletów w Krakowie

Niedawno informowaliśmy o dwóch innych atakach na kontrolerów biletów w Krakowie. W pierwszym z przypadków kontrolerka została trafiona w głowę maszynką do sprawdzania biletów i z urazem głowy trafiła do szpitala. Natomiast w drugim z przypadków kontroler został pogryziony przez pasażerkę, która nie miała biletu na przejazd. Na szczęście mężczyzna doznał tylko powierzchownych obrażeń. Poszkodowanemu pomocy udzielili medycy ze szpitalnego oddziału ratunkowego przy ul. Wrocławskiej w Krakowie. Sprawczyni ataku została ujęta dzięki motorniczemu tramwaju, który zablokował drzwi i w ten sposób uniemożliwił jej ucieczkę. Ofiarami przemocy padają nie tylko kontrolerzy, ale również pasażerowie komunikacji miejskiej w Krakowie. W październiku na pętli Czerwone Maki dwóch zamaskowanych nastolatków rzuciło się z maczetami na mężczyznę wysiadającego z tramwaju. Sprawcy bandyckiego napadu zostali zatrzymani.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w Krakowie?
Taksówkarz zrobił to na oczach policjantów! Mundurowi włączyli koguty i ruszyli za nim

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki