Sprawcy bandyckiego napadu na pętli tramwajowej zatrzymani. Nie mają nawet 18 lat!

i

Autor: Małopolska Policja Na pętli tramwajowej Czerwone Maki w Krakowie mężczyzna przy użyciu ostrego narzędzia został pobity przez dwóch zamaskowanych sprawców.

Nastolatek miał przy sobie maczetę

Sprawcy brutalnego napadu na pętli tramwajowej zatrzymani. Nie mają nawet 18 lat!

2022-10-28 11:44

Policja zatrzymała dwóch 17-latków, którzy na pętli tramwajowej Czerwone Maki w Krakowie napadli na innego mężczyznę. Poszkodowanego uratowała interwencja motorniczego i drugiego pracownika MPK. U jednego z zatrzymanych śledczy znaleźli maczety, siekierę, gaz oraz akcesoria pseudokibicowskie. 17-latkowie zostali aresztowani na trzy miesiące.

Sprawcy brutalnego pobicia na pętli tramwajowej zatrzymani. Mają po 17 lat

Niedawno na pętli tramwajowej Czerwone Maki w Krakowie doszło do brutalnego pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ofiarą był pasażer tramwaju, który po opuszczeniu pojazdu został zaatakowany przed dwóch zamaskowanych sprawców. Poszkodowany chciał uciec, jednak w trakcie biegu przewrócił się, co bezwzględnie wykorzystali napastnicy. Niemogąca się obronić ofiara była między uderzana maczetami. Mężczyznę uratowała interwencja pracowników MPK: motorniczego, pana Marcina oraz pracownika warsztatu informacji i utrzymania tras pana Bogdana. Sprawcy bandyckiej napaści zostali ustaleni przez policję. Szokujące jest to, że zatrzymani mężczyźni mają zaledwie po 17 lat! Na terenie posesji zamieszkiwanej przez jednego z nich kryminalni znaleźli maczety, siekierę, gaz oraz akcesoria pseudokibicowskie jednego z krakowskich klubów piłkarskich, które mężczyzna miał ze sobą w dniu napaści. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone.  Nastolatkowie zostali aresztowani na trzy miesiące.

Jakie kary grożą nastolatkom?

Młodzi mężczyźni odpowiedzą karnie za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co mogą spędzić „za kratkami” nawet 8 lat oraz za naruszenie nietykalności cielesnej w związku z interwencją, za co grozić im może do 2 lat więzienia.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w Krakowie?
Nowy Sącz. W biały dzień dostał cios nożem. Śledczy nie mają wątpliwości, 33-latek chciał zabić