Pijany kierowca zabił w Olkuszu 35-letniego mężczyznę. Rok temu stracił prawo jazdy

2021-07-22 9:34
Pijany kierowca zabił w Olkuszu 36-letniego mężczyznę. Rok temu stracił prawo jazdy
Autor: KPP Olkusz Pijany kierowca hondy potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku. Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj (21 lipca) na przejściu dla pieszych w Olkuszu zginął 35-letni mężczyzna potrącony przez osobową hondę kierowaną przez 48-latka. Sprawca nie udzielił pomocy poszkodowanemu, tylko uciekł z miejsca zdarzenia. Niedługo później został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że kierowca hondy miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Pijany kierowca zabił pieszego na pasach w Olkuszu

Do zdarzenia doszło w środę (21 lipca) około godz. 15.15. Na DK 94 w Olkuszu 48-letni kierowca hondy wjechał na przejście dla pieszych bez upewnienia się, czy nie ma na nim innych osób. Niestety brawura kierowcy miała tragiczne konsekwencje. Potrącony przez samochód został 35-letni mieszkaniec gminy Klucze. Poszkodowany był reanimowany, jednak doznane przez niego obrażenia okazały śmiertelne. Sprawca wypadku nie zatrzymał się, by pomóc 35-latkowi, tylko odjechał z miejsca zdarzenia. Wkrótce został jednak zatrzymany przez dzielnicowych z Olkusza, którzy znajdowali się w pobliżu. Szybko wyjaśniło się, dlaczego 48-latek tak bardzo chciał uniknąć odpowiedzialności za potrącenie pieszego. Mundurowi poddali kierowcę hondy badaniu trzeźwości. Wsiadł on za kółko będąc totalnie pijanym.

PRZECZYTAJ: NIEBEZPIECZNY mężczyzna grasuje w Krakowie. Strzela z broni ASG i jest agresywny

48-latek miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna nawet na trzeźwo nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ w zeszłym roku sąd orzekł wobec niego trzyletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Na miejscu wypadku pracowali policjanci, prokurator i technik kryminalistyki ustalając okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia drogowego. Sprawcą zajmie się natomiast sąd. 48-latkowi grozi długoletni pobyt za kratkami.

ZOBACZ: Morderstwo na os. Kościuszkowskim w Krakowie! 39–latek został zabity, bo nachodził byłą dziewczynę? [WIDEO]

Tu zostanie pochowany zamordowany na os. Kościuszkowskim Krzysztof P.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE