Płonie magazyn papieru w Wieliczce. Zawaliła się stalowa konstrukcja hali

i

Autor: Ochotnicza Straż Pożarna w Wieliczce/Facebook Płonie magazyn papieru w Wieliczce. Zawaliła się stalowa konstrukcja hali

Pożar

Płonie magazyn papieru w Wieliczce. Zawaliła się stalowa konstrukcja hali

2022-12-28 21:52

W środę (28 grudnia 2022) wieczorem płonie magazyn papieru w Wieliczce (Małopolskie). Zawaliła się stalowa konstrukcja hali, w związku z tym strażakom nie udało się wejść do środka obiektu. Działania gaśnicze są prowadzone z zewnątrz.

Aktualizacja, godz. 21:50

- Cały magazyn papieru w Wieliczce spłonął. Sytuacja jest opanowana, ale akcja dogaszania pożaru potrwa do późnych godzin nocnych. Trzeba będzie sprawdzić teren metr po metrze  - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik prasowy małopolskiej PSP Hubert Ciepły.

Na miejscu trwają prace rozbiórkowe obiektu przy ul. Stromej. Urząd gminy przysłał dwie koparki, które wyciągają z pogorzeliska spalone przedmioty, a strażacy przelewają je wodą.

- Nikt nie został ranny- podkreślił Hubert Ciepły. Straż skorygowała pierwotne informacje o tym, że pracownicy opuścili zakład. W budynku nie było nikogo, ponieważ w zakładzie w czasie okołoświątecznym nikt nie pracował.

 - Na razie nie są znane przyczyny pożaru. Na miejscu prowadzone będą oględziny. Przekażemy teren policji. Właściciel obiektu prawdopodobnie jutro będzie szacował straty - przekazał rzecznik małopolskiej PSP

Płonie magazyn papieru w Wieliczce. Zawaliła się stalowa konstrukcja hali [28.12.2022]

W środę wieczorem (28 grudnia 2022) w Wieliczce przy ul. Stromej płonie magazyn papieru. jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP) na miejscu jest 60 strażaków z 17 zastępów, zadysponowano m.in. cysternę z wodą.

Z powodu zawalenia stalowej konstrukcji hali - jak przekazał PAP rzecznik małopolskiej PSP Hubert Ciepły - strażacy nie weszli do obiektu i z zewnątrz gaszą pożar. Ogień zajął cały budynek - o wymiarach 50x50 metrów, wysoki na 8 metrów.

Pracownicy zakładu zdążyli się ewakuować. "Ogień nie rozprzestrzenia się" - podkreślił Hubert Ciepły.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy  na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl

Potrącenie rowerzystki uchwycił miejski monitoring
Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany