Pod naporem śniegu zawalił się dom. W środku była pięcioosobowa rodzina

i

Autor: OSP Rdzawka KSRG

Groza w Rdzawce

Pod naporem śniegu zawalił się dom. W środku była pięcioosobowa rodzina

2023-02-05 9:49

Dramat w miejscowości Rdzawka w powiecie nowotarskim. W nocy z soboty na niedzielę (4/5 lutego) pod naporem śniegu zalegającego na dachu zawalił się stary, drewniany dom. W środku była pięcioosobowa rodzina.

Rdzawka. Dom zawalił się pod naporem śniegu

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy jednego z domów w miejscowości Rdzawka w powiecie nowotarskim. W nocy z soboty na niedzielę (4/5 lutego) pod naporem śniegu zalegającego na dachu zawalił się stary, drewniany dom.

- Przed godziną 5 zostaliśmy zadysponowani do zawalonego pod naporem śniegu budynku jednorodzinnego w naszej miejscowości. Na szczęście wszystkie osoby, 5-osobowa rodzina, ewakuowała się przed zawaleniem, nikt nie został poszkodowany. W działaniach współpracowaliśmy z JRG Rabka-Zdrój – poinformowali strażacy-ochotnicy z Rdzwaki.

W regionie panują bardzo trudne warunki. W związku z intensywnymi opadami śniegu małopolscy strażacy w ciągu minionej doby odnotowali 74 interwencje, najwięcej w powiatach: nowotarskim, krakowskim i nowosądeckim. Interwencje dotyczyły głównie usuwania powalonych drzew i gałęzi oraz nisko wiszących przewodów elektrycznych. W Zakopanem pod naporem śniegu zawalił się blaszany garaż.

Luborzyca grób Beaty P. Zabitej na przystanku w Krakowie, w drodze do pracy. Wyjechał w nia samochód bo pijany pasażer zaciągnął ręczny podczas jazdy
Nasi Partnerzy polecają