Ostrzeżenie dla mieszkańców powiatu tatrzańskiego! Alert RCB: Twoje bezpieczeństwo zależy od Ciebie

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Fatalne warunki w górach!

Ostrzeżenie dla całego powiatu tatrzańskiego! Alert RCB: "Twoje bezpieczeństwo zależy od Ciebie"

2023-02-04 17:44

Sytuacja w górach jest dramatyczna. - Pokrywa śnieżna na większości stromych stoków jest słabo związana - informuje TOPR i wciąż podtrzymuje czwarty stopień zagrożenia lawinowego. Osoby, które przebywają obecnie w powiecie tatrzańskim otrzymały także alert RCB. - Twoje bezpieczeństwo zależy od Ciebie. Śledź komunikaty lawinowe - czytamy w wiadomości.

Atak zimy w Tatrach. Czwarty stopień zagrożenia lawinowego

W górach obowiązuje 4. stopień zagrożenia lawinowego. - Pokrywa śnieżna na większości stromych stoków jest słabo związana. Wyzwolenie lawiny jest prawdopodobne nawet przy małym obciążeniu dodatkowym na wielu stromych stokach. W niektórych przypadkach należy spodziewać się licznych samoistnych dużych, a często bardzo dużych lawin - informuje TOPR i zaleca zaniechanie wszelkich wyjść w teren wysokogórski.

- Należy pozostawać w granicach umiarkowanie stromych stoków oraz brać pod uwagę zasięg lawin z wyżej położonych stoków - dodaje.

Zobacz: Tatry zamknięte dla turystów! Koszmarna pogoda w górach, śniegu jest po pas

Alert RCB dla powiatu tatrzańskiego

W związku z fatalnymi warunkami pogodowy, rząd podjął decyzję o rozesłaniu alertu RCB do mieszkańców i osób przebywających w powiecie tatrzańskim o treści:

„Uwaga! Zagrożenie lawinowe. Nie planuj wyjść w góry lub rejony podgórskie. Twoje bezpieczeństwo zależy od Ciebie. Śledź komunikaty lawinowe.” 

Sonda
Czy stosujesz się do zaleceń z alertów RCB?
Groby licealistów, których zabiła lawina i tragiczna śmierć TOPR-owców. Niezapomniani

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki