Pogoda: Zator, Energylandia. Prognozy na weekend (30.07.-01.08.)

2021-07-30 12:41
Pogoda: Zator, Energylandia. Prognozy na weekend (30.07.-01.08.)
Autor: Tom a/CC BY-SA 4.0/wikipedia Synoptycy przewidują, że najbliższy weekend w Zatorze minie pod znakiem burz i opadów deszczu.

Energylandia w Zatorze ma nową atrakcję. W parku rozrywki został udostępniony już osiemnasty roller coaster, dzięki temu Energylandia znalazła się na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby tego typu urządzeń. A czy pogoda w Zatorze pozwoli miłośnikom rozrywki skorzystać z nowej atrakcji w najbliższy weekend? Prognozy synoptyków nie są optymistyczne.

Pogoda w zachodniej Małopolsce ma się coraz mocniej psuć z każdym dniem weekendu. Według przewidywań portalu Accu Weather, najlepszym dniem do odwiedzenia Energylandii w Zatorze będzie piątek (31 lipca). Do zmroku utrzymają się temperatury wynoszące znacznie powyżej 20 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być około godz. 17.00, gdy termometry wskażą 28 kresek powyżej zera. Dwie godziny wcześniej są spodziewane przelotne burze z opadami deszczu o wartości 2,5 mm. Jutro (31 lipca) nad Energylandią może zagrzmieć już od samego rana. Pierwsza burza jest prognozowana o godz. 7.00. Przyniesie ona spore ochłodzenie i zachmurzenie. Do wczesnego popołudnia trzeba spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Nie będą im jednak towarzyszyć wyładowania atmosferyczne. Po południu słońce przebije się przez chmury. Mimo to, przez całą sobotę trzeba się liczyć z delikatnymi opadami deszczu. Korzystanie z uroków parku rozrywki Energylandia najbardziej utrudnione będzie w niedzielę, 1 sierpnia. Również w tym dniu od rana prognozowane są burze, lecz w przeciwieństwie do soboty słońce tylko sporadycznie będzie wychodzić zza chmur. Temperatura maksymalna wyniesie 23 stopnie Celsjusza, ale rano i wieczorem spadnie poniżej 20 kresek. Nasilenie zjawisk burzowych jest spodziewane w dwóch przedziałach czasowych: pomiędzy godz. 12.00 a 13.00 oraz od godz. 16.00 do godz. 19.00.

PRZECZYTAJ: Tatry. Pogoda na weekend. Fatalne wieści dla turystów

ZOBACZ: Kraków: 80-latek był krok od śmierci. Zdążyli w ostatniej chwili

Proboszcz broni pijanego wikariusza! SZOKUJĄCE tłumaczenie i pretensje do policji. "Za dużo mówią"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE