Pogodowy ARMAGEDON w Małopolsce. Region sprząta po ogromnych nawałnicach [ZDJĘCIA]

2020-06-30 14:58 AC
Pogodowy ARMAGEDON w Małopolsce. Region sprząta po ogromnych nawałnicach
Autor: Marcin Wziontek zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek nad Małopolską przeszły bardzo intensywne burze, którym towarzyszyły silne opady deszczu, gradobicia oraz silny wiatr. Niewykluczone, że tuż pod Krakowem przeszła trąba powietrzna. Strażacy interweniowali w całym regionie ponad 400 razy.

Burze w Małopolsce: ponad 400 interwencji

Intensywne burze dotarły nad zachodnie regiony województwa ze Śląska około godziny 13. Jak poinformował w rozmowie z Super Expressem Sebastian Woźniak z Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie, strażacy wyjeżdżali 408 razy, by usuwać skutki nawałnic.

Najwięcej interwencji odnotowano w powiecie krakowskim (66) i wielickim (55). Ponad 30 zgłoszeń było też w powiatach: bocheńskim, limanowskim, chrzanowskim, proszowickim i dąbrowskim.

- Łącznie w działaniach uczestniczyły 533 zastępy, ponad dwa i pół tysiąca strażaków. Doszło do podtopienia 146 budynków, 132 razy wyjeżdżaliśmy do usuwania wiatrołomów - dodał Woźniak.

Nawałnice w regionie uszkodziły 29 dachów, w tym 25 na budynkach mieszkalnych. Tak było między innymi w Podłężu i okolicach Niepołomic, gdzie przeszło potężne gradobicie. Z kolei jak poinformnowali Polscy Łowcy Burz - w Modlnicy pod Krakowem mogła przejść trąba powietrzna.

Bez prądu przez kilka godzin było kilkanaście tysięcy odbiorców, szczególnie w powiatach wielickim, chrzanowskim, olkuskim, miechowskim i krakowskim. 

Pogodowa katastrofa w Małopolsce. Tak wyglądało gradobicie pod Krakowem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj