Policjanci z Krakowa uratowali dwie osoby przed śmiercią! 95-latek leżał na łóżku i błagał o pomoc

i

Autor: Małopolska Policja Sierż. Paweł Pindel i sierż. Michał Wolski uratowali dwie osoby, które zostały uwięzione w mieszkaniu objętym pożarem.

Pożar w centrum Krakowa

Policjanci z Krakowa uratowali dwie osoby przed śmiercią! 95-latek leżał na łóżku i błagał o pomoc

2022-08-03 8:02

Dwaj policjanci z Krakowa: sierż. Paweł Pindel i sierż. Michał Wolski uratowali życie dwóch osób, które mogły zginąć w pożarze kamienicy zlokalizowanej w centrum miasta. Wewnątrz mieszkania znajdował się 95-letni senior. Funkcjonariusze musieli wyważyć drzwi, żeby się do niego dostać. Mężczyzna leżał na łóżku, miał problemy z oddychaniem i błagał o pomoc.

Pożar w centrum Krakowa. Policjanci uratowali dwie osoby

W poniedziałek, 1 sierpnia w kamienicy zlokalizowanej na Starym Mieście w Krakowie wybuchł pożarW płonącym mieszkaniu został uwięziony 95-letni senior, natomiast jego 63-letnia krewna zdołała ewakuować się na balkon. O zdarzeniu zostali zawiadomieni policjanci z Krakowa: sierż. Paweł Pindel i sierż. Michał Wolski, którzy jako pierwsi zjawili się na miejscu. Wiedząc, że wewnątrz budynku znajdują się osoby potrzebujące pomocy, funkcjonariusze ruszyli im na ratunek. 

Kluczowe okazało się uzyskanie informacji o alternatywnych drzwiach prowadzących do lokalu. Drzwi zostały przez nich siłowo wyważone, a następnie policjanci, czołgając się po podłodze, odnaleźli pomieszczenie, w którym przebywał 95-letni senior. Mężczyzna w bardzo złym stanie leżał na łóżku. Był mocno osłabiony, miał trudności z oddychaniem i błagał o pomoc. 

PRZECZYTAJ: Kraków. Zaskakujący pomysł dewelopera. Mieszkania "wrastają" w stację benzynową

95-latek został wyprowadzony z mieszkania, a w ewakuacji pomogli policjantom strażacy. Następnie pomocy udzieliła mu załoga karetki pogotowia ratunkowego. Zarówno mężczyzna, jak i 63-letnia kobieta, którą z balkonu ściągnęli strażacy, trafili do krakowskich szpitali. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci z Krakowa uratowali dwie osoby przed śmiercią! 95-latek leżał na łóżku i błagał o pomoc

i

Autor: Małopolska Policja W płonącym mieszkaniu znajdował się 95-letni senior. Mężczyzna leżał na łóżku i błagał o pomoc.
Sonda
Musiałeś/-aś się kiedyś ewakuować z powodu pożaru?
Dachowanie audi pijanego kierowcy