Polscy turyści utknęli w Tatrach Wysokich. Interweniowały słowackie służby ratunkowe

i

Autor: hzs.sk

Tatry

Polscy turyści utknęli w Tatrach Wysokich. Interweniowały słowackie służby ratunkowe

Troje polskich turystów utknęło w południowej ścianie Kieżmarskiego Szczytu w Tatrach Wysokich. 16 lipca, turyści poprosili o pomoc, bo pogoda mocno się pogorszyła. Mgła i odsłonięty skalisty teren po deszczu był śliski. To skutecznie uniemożliwiło im poruszanie się. Z pomocą przyszła Horská Záchranná Služba.

Troje polskich turystów na utknęło w południowej ścianie Kieżmarskiego Szczytu w Tatrach Wysokich. Alpiniści 16 lipca poprosili o pomoc słowackie służby ratunkowe. Pogoda w okolicy mocno się pogorszyła, a odsłonięty skalisty teren po deszczu był śliski, dlatego turyści nie zdecydowali się na zejście.

- Spędzili noc na miejscu. Rano 7 ratowników Horskiej Záchrannej Služby ruszyło na pomoc kobiecie i dwóm mężczyznom - informują słowackie służby ratunkowe. .

Czytaj także: Nad Morskim Okiem znaleziono cialo turysty. Poszukiwania trwały od piątku

Ze względu na warunki pogodowe, niemożliwe było użycie śmigłowca. Ratownicy poprosili o pomoc pracowników kolejki linowej prowadzącej do skalnego stawu, o awaryjne uruchomienie. Dzięki temu ratownicy, mogli wykonać 100-metrowy zjazd w ścianę.

- Wszyscy wspinacze zostali rozgrzani. Przygotowano ich także do transportu lotniczego, ponieważ pogoda rano się poprawiła, było możliwe użycie śmigłowca- informują słowackie służby.

Od skalnego stawu, wspinacze kontynuowali samodzielnie zejście.

Express Biedrzyckiej: Ekonomista wskazał, kiedy emeryci dostrzegą, o co naprawdę chodzi z 14. emeryturą
Sonda
Czy turyści wybierający się w góry powinni mieć wykupione ubezpieczenie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany