Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany w Krakowie. Włocha zdradziło dziwne zachowanie

i

Autor: pixabay.com Na widok policjantów cudzoziemiec zaczął się nerowowo zachowywać. Mundurowi postanowili go więc wylegitymować.

Wpadł włoski złodziej

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany w Krakowie. Włocha zdradziło dziwne zachowanie

2022-12-02 11:35

Włoch dysponujący również polskim obywatelstwem i poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, został zatrzymany w Krakowie. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę mundurowych nerwowym zachowaniem. Policjanci postanowili go wylegitymować, a wtedy okazało się, że cudzoziemiec ukrywa się przed włoskim wymiarem sprawiedliwości.

Poszukiwany Włoch wpadł w Krakowie. Zdradziło go nerwowe zachowanie

Małopolska policja poinformowała o zatrzymaniu Włocha poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Cudzoziemiec został ujęty pod koniec listopada w pobliżu dworca autobusowego. Mężczyzna posiadający również polskie obywatelstwo zwrócił na siebie uwagę policjantów swoim dziwnym zachowaniem. Na widok mundurowych Włoch wyraźnie próbował zasłonić twarz oraz oddalić się w przeciwnym kierunku. Funkcjonariusze postanowili go więc wylegitymować, a wówczas okazało się, że 25-latek jest poszukiwany przez włoski wymiar sprawiedliwości. Mężczyźnie zarzucono przywłaszczenie pieniędzy i innych kosztowności.

Jaka kara grozi Włochowi zatrzymanemu w Krakowie?

Obecnie Prokuratura Okręgowa w Krakowie oczekuje na wyznaczenie przez Sąd Okręgowy w Krakowie, terminu posiedzenia w przedmiocie wykonania Europejskiego Nakazu Aresztowania tj. przekazania mężczyzny stronie włoskiej. Sąd Karny w Pizie w lipcu tego roku wydał za mężczyzną Europejski Nakaz Aresztowania w związku z zarzutem przywłaszczenia kosztowności i pieniędzy. Zdarzenie miało miejsce w maju na terytorium Włoch i według tamtejszego prawa zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.  

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w Krakowie?
Janusz Hnatko, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Krakowie o zarzutach dla Jerzego S. Znanego aktora