karetka pogotowia

i

Autor: Lukasz Gagulski / SUPER EXPRESS

Stracił przytomność i przestał oddychać

Na brzegu rzeki znaleźli skrajnie wychłodzonego 55-latka. Szokujący wynik pomiaru temperatury!

2022-12-02 7:48

O ogromnym szczęściu może mówić 55-letni obywatel Ukrainy, który został znaleziony przez policjantów z Jabłonki na brzegu rzeki Czarna Orawa. Mężczyzna był skrajnie wychłodzony i leżał w całkowicie przemoczonych ubraniach. Pomoc dla niego przyszła w ostatniej chwili, o czym świadczy pomiar temperatury ciała 55-latka. Cudzoziemiec trafił do Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej.

Jabłonka. Skrajnie wychłodzony 55-latek znaleziony na brzegu rzeki. Temperatura jego ciała spadła do 24 st. Celsjusza

Przypadkowy przechodzień, spacerujący po brzegu rzeki Czarna Orawa poinformował policjantów z Jabłonki o mężczyźnie, który leży na ziemi i nie daje znaku życia. Zgłoszenie do mundurowych dotarło w godzinach porannych, a że w nocy temperatura spadła poniżej zera stopni Celsjusza, istniało zagrożenie dla życia i zdrowia mężczyzny. Po dotarciu na miejsce policjanci nie mogli z nim nawiązać kontaktu, a jego ubranie było całkowicie przemoczone. 55-latek, który okazał się obywatelem Ukrainy, był całkowicie wyziębiony i znajdował się w głębokiej hipotermii. Pomiar temperatury jego ciała wskazał na 24 stopni Celsjusza. Funkcjonariusze okryli ciało mężczyzny folią termiczną i wezwali karetkę pogotowia. W pewnym momencie 55-latek stracił przytomność i przestał oddychać. Policjanci rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową i prowadzili ją do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Ze względu na stan głębokiej hipotermii i zagrożenia życia ratownicy podjęli decyzję o zadysponowaniu na miejsce śmigłowca LPR, jednak z uwagi na trudne warunki atmosferyczne i gęstą mgłę nie było możliwości, aby śmigłowiec wylądował w Jabłonce.

Ukrainiec uratowany w ostatniej chwili. Dostał specjalistyczną pomoc

55-letni Ukrainiec został przetransportowany karetką do Obidowa, a stamtąd śmigłowiec zabrał go do Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej, gdzie uzyskał specjalistyczną pomoc. Na szczęście skrajnie wychłodzony mężczyzna przeżył. Gdy jego stan zdrowia poprawił się na tyle, że mógł opuścić szpital, 55-latek osobiście zjawił się w Komisariacie Policji w Jabłonce, by podziękować mundurowym za uratowanie życia.

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Tak Jerzy S. pędził po ulicach miasta. Aktor wsiadł za kółko po pijaku! WIDEO

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki