Śmiertelny wypadek w Krakowie. Nie żyje kobieta potrącona przez samochód, który wjechał na chodnik

i

Autor: Małopolska Policja Ofiarą wypadku w Krakowie jest 51-letnia kobieta.

Sprawca uciekł

Śmiertelny wypadek w Krakowie. Nie żyje kobieta potrącona przez samochód, który wjechał na chodnik

2022-12-02 9:13

Rano w piątek, 2 grudnia na ul. Kapelanka w Krakowie doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Jego ofiarą jest kobieta potrącona przez skodę, która wjechała na chodnik. Poszkodowana była reanimowana, jednak doznała tak rozległych obrażeń, że zmarła na miejscu zdarzenia. Sprawca tragedii uciekł. Policja zatrzymała już dwie młode osoby, które poruszały skodą.

Śmiertelny wypadek w Krakowie. Nie żyje kobieta potrącona przez skodę

W piątek, 2 grudnia około godz. 5.50 na ul. Kapelanka w Krakowie doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Jak przekazał nam podkom. Piotr Szpiech z KMP Kraków, kierowca skody poruszającej się w kierunku ul. Kobierzyńskiej stracił panowanie nad samochodem i wjechał na chodnik, gdzie wpadł na kobietę. Poszkodowana doznała rozległych obrażeń. Walkę o jej życie stoczyła załoga karetki pogotowia ratunkowego. Niestety reanimacja nie powiodła się. Kobieta zmarła na miejscu zdarzenia. Po potrąceniu poszkodowanej skoda wjechała w budynek. Samochodem poruszały się dwie młode osoby, które po wypadku uciekły.

Policjanci zatrzymali pasażerów skody. Jeden z nich był pijany

Kilkanaście minut po zdarzeniu policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 16 i 26 lat, którzy poruszali się skodą. Starszy z nich znajdował się pod wpływem alkoholu. Od obu pobrano również próbki krwi do badania pod kątem zawartości innych substancji odurzających. Mundurowi ustalają teraz, który z zatrzymanych mężczyzn prowadził samochód i doprowadził do śmiertelnego potrącenia kobiety.

Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni otrzymywać karę jak za zabójstwo?
Jasnowidz Krzysztof Jackowski mówi o mordercy Jacku Jaworku

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki