Potężne uderzenie! Egipsko-polski gang narkotykowy rozbity. Działał na terenie Małopolski

2020-12-01 7:41 ON
Gang narkotykowy rozbity
Autor: Małopolska Policja

Doszło do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie są podejrzani o rozprowadzanie narkotyków na terenie woj. małopolskiego oraz przejęcie ponad 15 kg środków odurzających i psychotropowych. Jest to efekt działań CBŚP i Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej. W Polsce zatrzymano 8 osób. W akcji brali udział kontrterroryści z SPKP. W Wielkiej Brytanii zatrzymano dziewiątą osobę, mężczyznę poszukiwanego na podstawie ENA.

Trzonem rozbitej grupy przestępczej byli obywatele Egiptu, którzy legalnie przebywali na terenie Polski. Współpracowali oni z mieszkańcami Krakowa i Podhala. Terenem ich działania było województwo małopolskie. Śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej prowadzone jest przez policjantów z Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

W czasie akcji przeprowadzonej na terenie woj. Małopolskiego zabezpieczono 2,5 kg narkotyków syntetycznych, w tym mefedronu i 4-CMC, blisko 10 kilogramów marihuany i ponad 3 kilogramy haszyszu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 400 tys. zł. Zabezpieczono również mienie podejrzanych o wartości przekraczającej 590 tysięcy złotych. Ponadto w mieszkaniu u jednego z podejrzanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli broń palną.

Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Krakowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego wobec 6 podejrzanych.

Podejrzany zatrzymany w Edynburgu czeka obecnie na transport do Polski.

Strajk Kobiet w Krakowie w 102. rocznicę otrzymania przez Polki praw wyborczych