Pożar w Nowej Białej. Samorząd pomoże pogorzelcom. Poszkodowanych jest ponad 100 osób!

2021-06-20 20:49
Morawiecki na miejscu pożaru w Nowej Bialej
Autor: Grzegorz Momot/PAP Morawiecki na miejscu pożaru w Nowej Bialej

Samorząd województwa przekaże ponad milion złotych na pomoc pogorzelcom z Nowej Białej. Informację przekazało w niedzielę biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego. Marszałek Witold Kozłowski spotkał się z samorządowcami i parlamentarzystami z powiatu nowotarskiego i przekazał, że każda poszkodowana rodzina otrzyma wsparcie.

- Reakcja musi być natychmiastowa. Przeznaczamy w pierwszym etapie ponad milion złotych na pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej. Przeznaczymy na każdy budynek zamieszkały blisko 50 tys. złotych - powiedział marszałek Witold Kozłowski i dodał, że sytuacja będzie analizowana na bieżąco i jeśli będzie taka potrzeba, pomoc będzie kontynuowana. - Zadbamy o każdą rodzinę, która ucierpiała w tym pożarze - podkreślił Kozłowski.

Pożar w Nowej Białej wybuchł w sobotę, około godz. 18. Ogniem objętych było kilkadziesiąt domów i budynków gospodarczych.Według danych Inspektoratu Nadzoru Budowlanego ogień uszkodził 25 budynków mieszkalnych, w których mieszkało 27 rodzin, w sumie ponad 100 osób. Spłonęło lub zostało uszkodzonych około 50 obiektów gospodarczych.

W gaszeniu pożaru uczestniczyło 107 zastępów, 400 strażaków PSP i OSP z dziewięciu powiatów. Poszkodowanych zostało dziewięć osób, które zostały przewiezione do szpitali w Zakopanem i Nowym Targu. Pod opieką lekarzy wciąż pozostaje jedna osoba.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Premier Morawiecki w Nowej Białej. Padły ważne deklaracje. "Nie zostawimy państwa samych"

Sołtys Nowej Białej o pomocy dla pogorzelców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE