Prognoza pogody. Całkowite zachmurzenie! Opady nawiedzą Małopolskę. Ile stopni Celsjusza?

2021-03-24 18:15 PAP ON
Duże zachmurzenie w Lubuskiem. Czy czekają nas burze?
Autor: Broin/cc0/pixabay

W środę wieczorem w kraju dominować będzie zachmurzenie całkowite, przejaśnienia tylko lokalnie - powiedział PAP synoptyk IMGW Szymon Ogórek. Za zachodzie termometry mogą pokazać nawet 8 stopni na plusie.

"W środę wieczorem na terenie kraju będzie dominować zachmurzenie całkowite. Pogodnie może być na południowym wschodzie, w województwach lubelskim i podkarpackim oraz na południowo-zachodnich krańcach Polski. Na południu województwa małopolskiego mogą występować opady, ale będą to raczej mżawki" - podał w rozmowie z PAP Szymon Ogórek z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz: Zakopane: PODPALIŁ budynek, w którym spali BEZDOMNI. Wszyscy SPŁONĘLI

Synoptyk przekazał, że wieczór nie będzie wietrzny, a temperatura w zachodniej części kraju może około godz. 19 wynosić nawet 8 stopni. "W większości obszarów temperatura dodatnia utrzyma się także w nocy, choć po godzinie 19 zacznie się robić chłodniej. Spodziewamy się, że będzie to od 2 do maksymalnie 4 stopni. Na Podlasiu dzisiejszej nocy będzie około zera, a nawet do pięciu stopni poniżej zera temperatura może spaść na południowo-wschodnich krańcach Polski" - dodał Szymon Ogórek.

Wiosna w krakowskim ogrodzie zoologicznym
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE