Przecieki przed maturą z polskiego rozszerzonego. Co będzie na maturze? Twitter szaleje

i

Autor: F1Digitals/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Matura 2022 z polskiego rozszerzonego. Są przecieki? Co będzie w arkuszach CKE? Twitter szaleje

2022-05-10 14:00

Matura 2022 z polskiego na poziomie rozszerzonym rozpocznie się we wtorek (10 maja) o godz. 9:00. Wielu uczniów szuka w internecie informacji o przeciekach i liczy, że znajdzie potencjalne tematy w mediach społecznościowych. jakie zadania będą w arkuszach CKE? Na Twitterze pojawiło się wiele przykładowych tematów z języka polskiego rozszerzonego. Czy są one prawdziwe?

Matura 2022. Polski rozszerzony. Czy są przecieki?

Tematy związane z przeciekami maturalnymi pojawiają się przy okazji każdej matury. Nie inaczej jest w 2022 roku. Informacje o przeciekach pojawiają się przed każdym egzaminem i są zawsze weryfikowane przez CKE. W zależności od wyniku postępowania, Centralna Komisja Egzaminacyjna może nawet zdecydować o anulowaniu i konieczności powtórzenia matury w wybranych szkołach, a nawet w całej Polsce.

Sprawdź to! Matura 2022: polski rozszerzony 10.05. Maturzyści stawiają na Witkacego. Przecieki, tematy, arkusz CKE z polskiego. Relacja na żywo

Matura 2022 j. polski rozszerzony: przecieki

Czy wyciekły arkusze CKE z matury 2022 z polskiego na poziomie rozszerzonym? To pytanie zadaje sobie wielu maturzystów, którzy podchodzą do tego egzaminu. W piątek, przed egzaminem z angielskiego wyciekł temat pracy pisemnej. Czy tym razem będzie podobnie? Na internetowej giełdzie tematów, motywów i autorów, króluje od poniedziałku Witkacy, jego dramat „Szewcy” czy teoria czystej formy. Wszystkim, którzy szukają na Twitterze i w innych mediach społecznościowych informacji o przeciekach, radzimy zachować ostrożność. Wielu oszustów próbuje wykorzystać położenie maturzystów i oferuje rzekome przecieki za pieniądze. To w rzeczywistości próba wyłudzenia i oszustwa, nie dajcie się zwieść!

CZYTAJ: Matura 2022: polski przecieki. Temat maturalny ujawniony?! "Czy cierpienie uszlachetnia? Nowoczesność czy tradycja?". Twitter huczy od plotek!

Tematy maturalne na maturze z polskiego rozszerzonego

Zamiast liczyć na przecieki tematów maturalnych z matury 2022 z polskiego rozszerzonego, lepiej powtórzyć i przeanalizować wypracowania, które pojawiły się dotychczas na maturze. Takie powtórki to częsty element przygotowań maturzystów do egzaminu, nie tylko z języka polskiego. Dzięki znajomości tematów maturalnych z arkusza CKE, można lepiej przygotować się do matury 2022. Przykładowa matura z języka polskiego na poziomie rozszerzonym znajduje się w naszej galerii poniżej.

Sonda
Czy wierzysz przeciekom maturalnym?
Matura dla uchodźców z Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE