Matura 2022: zdjęcie z egzaminu

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS/ZDJĘCIE POGLĄDOWE Matura 2022. Polski rozszerzony: Arkusze CKE, temat wypracowania, odpowiedzi. Jak napisać pracę z rozszerzonego polskiego? [10.05.2022]

Matura 2022. Polski rozszerzony: Arkusze CKE, temat wypracowania, odpowiedzi. Co trzeba było napisać w rozprawce i analizie wiersza? [10.05.2022]

2022-05-10 14:10

Matura 2022: język polski, poziom rozszerzony. Po egzaminach obowiązkowy, przyszedł czas matury na poziomie rozszerzonym. Bardzo popularnym wyborem wśród maturzystów jest rozszerzony polski. W tym artykule opublikujemy odpowiedzi i arkusze CKE z polskiego na poziomie rozszerzonym. Udostępnimy je tuż po publikacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Jak napisać pracę z rozszerzonego polskiego? Jaki był temat wypracowania na maturze 2022 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym artykule na se.pl. Matura 2022 polski rozszerzony: arkusze CKE, odpowiedzi, wypracowanie, temat pracy.

Arkusz CKE i odpowiedzi naszego eksperta z matury 2022 z polskiego na poziomie rozszerzonym znajdziesz w galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ!

Matura 2022: rozszerzony polski. Arkusz CKE i odpowiedzi z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Wskazówki, oparte na wiedzy eksperckiej, podpowiedzi jak należało napisać pracę na maturze 2022 z polskiego rozszerzonego. udostępnimy w galerii po zakończeniu egzaminu. Tymczasem zobaczcie, z czym musieli się mierzyć maturzyści rok temu. Jak oceniacie tamten poziom? Niebawem będzie można go porównać z tegorocznym arkuszem z rozszerzonego polskiego!

Jaka była matura 2022 z rozszerzonego polskiego? Jakie były tematy wypracowania? Jak należało napisać pracę z języka polskiego na poziomie rozszerzonym? Arkusze CKE z polskiego rozszerzonego przekażemy niezwłocznie po publikacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Oczywiście oprócz samych arkuszy, udostępnimy również podpowiedzi eksperta, który oceni i wskaże, jak jego zdaniem trzeba było napisać wypracowanie z rozszerzonego polskiego. Mamy nadzieję, że ten egzamin pójdzie wam znakomicie, podobnie jak inne testy maturalne.

Matura 2022 język polski poziom rozszerzony 10 maja 2022. Tu znajdziesz arkusze CKE, odpowiedzi, temat wypracowania

W poniedziałek (9.05.2022) rozpoczęły się egzaminy nieobowiązkowe. Mnóstwo emocji wzbudziły niektóre zadania z rozszerzonego angielskiego, ale w tym wątku skupiamy się na języku polskim na poziomie rozszerzonym. 5 dni temu uczniowie mierzyli się z obowiązkowym dla wszystkich językiem polskim na poziomie podstawowym. Tymczasem egzamin z rozszerzonego polskiego trwa 180 minut. 

Matura 2022 z rozszerzonego polskiego. Jak napisać pracę?

Arkusz egzaminacyjny składa się z jednej części – wypracowania – i zawiera dwa tematy do wyboru:

  • pierwszy temat wymaga napisania wypowiedzi argumentacyjnej w formie rozprawki problemowej lub szkicu krytycznego w związku z dołączonym do zadania tekstem teoretycznym (historyczno-, teoretyczno- lub krytycznoliterackim);
  • drugi temat wymaga zbudowania interpretacji porównawczej dwóch utworów literackich (lirycznych, epickich lub dramatycznych).

Uwaga - wypracowanie musi liczyć co najmniej 300 słów. Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia. W poniższej galerii możecie znaleźć przydatne materiały, związane z rozszerzonym polskim, który miał miejsce w 2021 roku. Tegoroczny arkusz opublikujemy niezwłocznie po udostępnieniu go przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. 

Sonda
Którego przedmiotu obawiasz się na maturze 2022 najbardziej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE