Przełomowa decyzja władz Krakowa. Znów włączone zostanie nocne oświetlenie!

2020-06-01 12:44 AC
Kraków wyłączył oświetlenie uliczne w nocy
Autor: Łukasz Gągulski

Od początku czerwca Kraków rezygnuje z nocnego wyłączania oświetlenia. Początkowo oświetlenie było wyłączane od północy do czwartej nad ranem, później przesunięto wyłączenie na godzinę pierwszą. Teraz lampy będą świeciły się przez całą noc, tak jak przed wybuchem epidemii koronawirusa.

Od nocy z 14 na 15 kwietnia 2020 roku w Krakowie wyłączane było oświetlenie uliczne oraz wszelkie iluminacje. Drogi, chodniki, parki, parkingi i zabytki tonęły w ciemnościach od północy do godziny czwartej nad ranem.

Przypomnijmy, że kontrowersyjną decyzję podjął Zarząd Dróg Miasta Krakowa, tłumacząc się zanikiem ruchu w mieście z powodu epidemii koronawirusa oraz oszczędnościami. Decyzja wywołała falę oburzenia i krytyki wśród mieszkańców, ale nie zmieniła podejścia miejskich decydentów.

Zmiany pozwoliły zaoszczędzić około 900 tysięcy złotych w budżecie miasta. Teraz, gdy po czwartym etapie odmrażania gospodarki wzrósł ruch na ulicach miasta, ZDMK zdecydował by ponownie włączyć latarnie. 

- Obserwujemy jak na ulice Krakowa wraca ruch, stąd decyzja by zakończyć wyłączanie nocne lamp. Od najbliższej nocy rozpocznie się przeprogramowanie lamp, a cała operacja powrotu nocnego oświetlenia zajmie około tygodnia - tłumaczy Michał Pyclik.

"Odmrażanie" oświetlenia rozpocznie się od centrum miasta. 

Super Raport 29 V (goście: Kukiz, Flisiak)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj