PRZERAŹLIWY mróz w Dębnie. Na termometrach prawie minus 25 stopni Celsjusza

i

Autor: Natalia_Kollegova/cc0/pixabay Siarczyste mrozy zawitały do Małopolski.

PRZERAŹLIWY mróz w Dębnie. Na termometrach prawie minus 25 stopni Celsjusza

2021-02-01 9:05

Do Małopolski zawitały siarczyste mrozy. W rejonach podgórskich słupki rtęci w termometrach spadły poniżej minus 20 stopni Celsjusza. Najniższą temperaturę odnotowano w miejscowości Dębno w pobliżu jeziora Czorsztyńskiego, gdzie na wysokości dwóch metrów nad ziemią temperatura wyniosła prawie minus 25 stopni Celsjusza. IMGW ostrzega przed skutkami silnego mrozu!

Przeraźliwy mróz w Małopolsce

Pogoda daje się we znaki mieszkańcom Małopolski. W nocy z niedzieli na poniedziałek (31 stycznia/1 lutego) temperatury spadły nawet poniżej minus 20 stopni Celsjusza. Jak informuje rmf24.pl, najzimniej było w miejscowości Dębno, znajdującej się w rejonie jeziora Czorsztyńskiego. Odnotowano tam prawie minus 25 stopni Celsjusza, a pomiaru dokonano na wysokości dwóch metrów nad ziemią. Przy samym gruncie mogło być jeszcze zimniej. Na terenie wszystkich powiatów Małopolski obowiązuje żółty alert pogodowy, związany z silnym mrozem.

PRZECZYTAJ: Kraków: Ksiądz wygania wolontariuszkę WOŚP spod kościoła: "To jest diabelska organizacja, won stąd!" [WIDEO]

Dobrą wiadomością jest prognozowane przez synoptyków ocieplenie. Zdaniem IMGW w poniedziałek, 1 lutego temperatury spadną do maksymalnie minus 5 stopni Celsjusza. Właśnie taką wartość mają wskazać termometry w Zakopanem i na szczytach Tatr. W Krakowie można się spodziewać minus 3 stopni Celsjusza. 

ZOBACZ: Ewakuacja dziewięciu trustów z Przełęczy Kondrackiej! W górach rozgrywa się KOSZMAR!

Zabytkowe samochody na Rynku w Nowym Sączu z okazji WOŚP