Szokujące zdjęcia

Siedzenia na drewnianych klockach i trytytkach. W takich warunkach wozili ludzi!

2022-10-07 9:26

Autobus grozy przewoził ludzi po Małopolsce! W Krakowie funkcjonariusze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd, którego fotele dla pasażerów... były przytwierdzone do podłogi przy pomocy drewnianych klocków i trytytek. To zresztą nie jedyne usterki zdiagnozowane w autobusie.

Autobus grozy zatrzymany w Krakowie. Siedzenia trzymały się na drewnianych klockach i trytytkach

To nie mieści się w głowie! Jeden z przewoźników wysłał do obsługi regularnej linii pasażerskiej autobus grozy. W Krakowie pojazd został zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Być może ta interwencja zapobiegła tragedii, ponieważ autobus znajdował się w tragicznym stanie technicznym. Usterki, które wykryto podczas kontroli, zagrażały bezpieczeństwu pasażerów. Najbardziej kuriozalną z nich, było... przytwierdzenie niektórych foteli do podłogi przy pomocy drewnianych klocków oraz trytytek. Do wzmocnienia konstrukcji wykorzystano również gwoździe. Oprócz tego w pojeździe nie zamykały się tylne drzwi od bagażnika, pęknięta była felga jednego z kół, a autobus miał uszkodzoną przednią szybę.

Kary dla kierowcy autobusu grozy i przewoźnika

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, zakazali jego kierowcy dalszej jazdy oraz ukarali go mandatem karnym. Za dopuszczenie do ruchu autobusu z niebezpiecznymi usterkami, odpowiedzialność finansowa grozi teraz także przewoźnikowi. Wobec niego zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia 2 tysięcy złotych kary.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Grób Andrzeja Zauchy na krakowskim Cmentarzu Batowickim. Mija 31. rocznica śmierci znanego piosenkarza

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki