Skandal w Babicach. Totalnie pijany kierowca wiózł dzieci do szkoły

2021-09-24 11:31
Skandal w Babicach. Totalnie pijany kierowca wiózł dzieci do szkoły
Autor: KPP Oświęcim Kierowca szkolnego autobusu miał w organizmie 1,6 promila alkoholu.

Podczas akcji „Bezpieczna droga do szkoły" policjanci zatrzymali w Babicach (gm. Oświęcim) kierowcę szkolnego autobusu, który przewoził uczniów będąc totalnie pijanym. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 51-letni mężczyzna miał w organizmie 1,6 promila alkoholu. W prowadzonym przez niego pojeździe znajdowało się trzydzieścioro uczniów.

Zamiast świecić przykładem, stwarzał gigantyczne zagrożenie dla przewożonych przez siebie dzieci oraz innych użytkowników małopolskich dróg! Wczoraj (23 września) na przystanku przy szkole podstawowej w Babicach policja zatrzymała 51-letniego kierowcę szkolnego autobusu, który będąc totalnie pijanym wiózł na zajęcia trzydzieścioro uczniów. Kontrola odbyła się w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły", dedykowanej bezpieczeństwu uczniów dojeżdżających do szkół. Badanie trzeźwości wykazało, że 51-latek miał w organizmie 1,6 promila alkoholu. Na szczęście jego nieodpowiedzialne zachowanie nie doprowadziło do tragedii w postaci wypadku drogowego. 

PRZECZYTAJ: Koronawirus, 24 września 2021. Ile jest zakażeń w Małopolsce?

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, co dla zawodowego kierowcy oznacza również utratę pracy. Za popełnione przestępstwo 51-latek odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nawet do 15 lat oraz grzywna.

ZOBACZ: Złodzieje okradli kościół w Żębocinie. Zginęła „Matka Boska z Dzieciątkiem”

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Najdziwniejsze kontuzje piłkarzy. Nie uwierzysz w te absurdalne historie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE