Kraków: Skandal w parafii Niepokalanego Poczęcia. Księża imprezują na plebanii z młodymi kobietami [WIDEO, ZDJĘCIA]

i

Autor: Gazeta Stonoga - screenshot/Twitter/ parafia-azory.pl Kraków: Skandal w parafii Niepokalanego Poczęcia. Księża imprezują na plebanii z młodymi kobietami [WIDEO, ZDJĘCIA]

Skandal w Krakowie. Księża z młodymi kobietami bawili się na plebanii! [WIDEO]

2022-07-04 17:59

Skandal w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie na Azorach. Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak się imprezuje na plebanii - stało się to właśnie jasne. Jeden z przechodniów po 1.00 w nocy nagrał księży wypuszczających z parafialnego budynku młode kobiety. Parafia publikuje wymowne oświadczenie, a w rozmowie z nami... odmawia odpowiedzi na pytania.

Skandal w Krakowie. Kościół katolicki nie ma sobie równych w dostarczaniu skandali pod własne drzwi. Tym razem furtką dla kolejnego stały się drzwi plebanii Kościoła Niepokalanego Poczęcia w Krakowie przy ul. Józefa Chełmońskiego (Azory). Jeden z przechodniów nagrał w nocy księży wypuszczających z parafialnego budynku kilka młodych - wieczorowo ubranych - kobiet. Film opublikowało na Twitterze konto "Gazety Stonogi". 

Zobacz też: Janusz Kowalski nie przestaje zaskakiwać! LGBT znowu atakuje? Nie zgadniecie gdzie!

Tak się bawi plebania! Młode kobiety, przekleństwa, policja i "fałszywy proboszcz"

Autor nagrania wyraźnie sugeruje, że księża mają za sobą zakrapiany - bynajmniej nie winem mszalnym - wieczór. Na krótkim wideo słychać ponadto ogładę jednego z duchownych: "Matka Cię zrobiła na imprezie". 

W odpowiedzi na krążący po sieci filmik do sprawy odniosła się już sama parafia, wskazując na prawdziwe dane jednego z imprezowych kapłanów, który - jak się okazuje - fałszywie podał się za proboszcza. Z komunikatu wynika, że księdzem w czerwonej koszulce jest w istocie... wikariusz. Jak ustalamy, mężczyzna m.in. uczy w XIV LO i jest opiekunem Ministrantów i lektorów. Dlaczego z niekrytą dumą przedstawił się jako proboszcz? Z pewnością nie dlatego, że był pijany.

Księża nie byli pijani. Trzeba także zaznaczyć, że na terenie Parafii nie było obecnego jej Proboszcza, który przebywa aktualnie za granicą; w tej sytuacji jego obowiązki pełni wikariusz i tak należy interpretować słowa wypowiedziane na nagraniu - czytamy.

Z oświadczenia wynika też, że parafia ustaliła już tożsamość kobiet towarzyszących w nocy księżom. Według nich, wszystkie są dorosłe, a przynajmniej jedna z nich przebywała na plebanii z mężem, który.... akurat wyszedł wcześniej. -  Wszyscy są gotowi złożyć zeznanie w tej sprawie; zabezpieczone zostało też nagranie z monitoringu, które zarejestrowało wyjścia zarówno kobiet, jak i mężczyzn oraz zachowanie Nagrywającego - przekonują.

Skandal na Plebanii w Krakowie. Księża imprezują z młodymi kobietami! Parafia odpowiada

i

Autor: Faebook/screenshot Skandal na Plebanii w Krakowie. Księża imprezują z młodymi kobietami! Parafia odpowiada

Parafia milczy. "Oświadczenie zostało wydane. Ojca proboszcza nie ma"

Osoba, która w imieniu Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie na Azorach odebrała od nas telefon odmówiła przedstawienia się z imienia i funkcji, którą pełni. "To jest nieważne" - odpowiedział jeden z pracowników na pytanie, z kim mamy przyjemność rozmawiać i dodał, że komentarz jest możliwy wyłącznie ze strony prawdziwego proboszcza Klaudiusza Bartosa, który akurat jest poza granicami Polski. Oświadczenie parafii głosi, że sprawą księży zajął się już Zarząd Prowincji. Na pytanie uściślające, na czym to "zajmowanie się" polega, nasz interlokutor zakończył rozmowę.

Sonda
Co sądzisz o uwiecznionym na wideo zachowaniu księży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE