Sklepy otwarte 15 sierpnia 2019. Gdzie zrobimy zakupy w czwartek 15.08 w Krakowie?

2019-08-13 12:27 Redakcja
SKLEP ZAKUPY KLIENCI
Autor: Shutterstock

Czwartek, 15 sierpnia to uroczyste święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego. Zgodnie z polskim prawem jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Są jednak sklepy otwarte 15 sierpnia. Gdzie zrobimy zakupy w Krakowie? Podpowiadamy!

15 sierpnia - co to za święto?

W czwartek, 15 sierpnia obchodzimy uroczyste święto kościelne - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. 

Wniebowzięcie NMP to przedmiot wiary chrześcijańskiej dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Nauka ta jest obecna w Kościele katolickim, dla którego stanowi ponadto dogmat wiary - czytamy w serwisie Wikipedia.

Ponadto, 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. W tym roku z tej okazji odbędą się liczne uroczystości państwowe, m.in. Wielka Defilada Wojskowa w Katowicach. 15 sierpnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Sklepy otwarte 15 sierpnia 2019

To, że 15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy nie ulega wątpliwości. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie sklepy będą zamknięte. Duże sieci supermarketów, jak Carrefour, Auchan, Biedronka, Lidl, Tesco, Kaufland będą zamknięte. 

Właściciele małych sklepów lub franczyzobiorcy mogą jednak stanąć za kasą i otworzyć swoje sklepy. To dlatego większość punktów typu Żabka lub prywatnych lokali będzie otwarta. Sklepy Żabka są zazwyczaj otwarte w godz. 9-19 lub 11-21 - dokładne godziny ustala właściciel. 

Przypominamy też, że zakaz handlu nie obejmuje lokali gastronomicznych: pizzerii, barów fast-food, restauracji, a także kin. W najbliższy czwartek niewielkie zakupy w razie potrzeby zrobimy również na stacjach benzynowych.