Paser zatrzymany

Skradziony w Czechach rower o wartości samochodu znalazł się pod Krakowem. 48-letni paser miał na sumieniu coś jeszcze

2023-06-07 7:54

Na prywatnej posesji w gminie Michałowice policjanci znaleźli rower... skradziony w Czechach. Nie był to jednak zwykły jednoślad, ale bardzo cenny sprzęt o wartości samochodu. Dodatkowo na terenie nieruchomości zabezpieczono kolejnych 9 rowerów również pochodzących z kradzieży, a także niewielką ilość narkotyków. Mieszkaniec posesji został zatrzymany.

Policja znalazła pod Krakowem rower skradziony w Czechach. Jednoślad miał wartość samochodu

Skradziony w Czechach rower o wartości ponad 46 tysięcy złotych odnaleźli policjanci na prywatnej posesji w gminie Michałowice po otrzymaniu sygnału, że łup może się znajdować pod wskazanym adresem. Szybko okazało się zresztą, że nie jest to jedyny skradziony jednoślad schowany w miejscu zamieszkania 48-letniego mężczyzny. Funkcjonariusze ujawnili w "dziupli" dziewięć kolejnych rowerów, w tym kilka elektrycznych, niewielką ilość marihuany oraz ponad 20 tysięcy złotych. Pojazdy miały widoczne ślady ingerencji w numery identyfikacyjne, więc wszystkie zostały przez śledczych zabezpieczone.

48-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Kolejnego dnia przedstawiono mu zarzuty paserstwa (nabycia i przechowywania skradzionego mienia) oraz posiadania narkotyków. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary za kradzież powinny być zaostrzone?
Śmierć 16-letniego ucznia w szkole. Maciej w czasie lekcji wyszedł do toalety i już nie wrócił
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany