Slalom totalnie pijanego Ukraińca na małopolskiej drodze. Wiózł 7-letniego syna!

i

Autor: miguelrd68/CC0/pixabay.com 34-letni Ukrainiec miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Samochodem przewoził 7-letniego syna.

Slalom totalnie pijanego Ukraińca na małopolskiej drodze. Wiózł 7-letniego syna! [WIDEO]

2022-07-06 12:26

Skandaliczne zachowanie 34-letniego kierowcy z Ukrainy. Cudzoziemiec po małopolskiej drodze poruszał się slalomem, zjeżdżając na przeciwny pas ruchu i stwarzając śmiertelne niebezpieczeństwo dla innych użytkowników jezdni. Mężczyzna był totalnie pijany. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu! Na domiar złego, samochodem wiózł 7-letniego syna.

Slalom totalnie pijanego Ukraińca na małopolskiej drodze. Wiózł 7-letniego syna!

Slalom totalnie pijanego Ukraińca na małopolskiej drodze. Wiózł 7-letniego syna!

Trudno wyobrazić sobie większą nieodpowiedzialność na drodze! W niedzielę, 3 lipca około godz. 18.00, myślenicka policja została poinformowana o popisach jednego z kierowców. Przez miejscowość Tokarnia (powiat myślenicki) poruszał się on slalomem, zjeżdżając na przeciwny pas ruchu oraz na pobocze. Taka jazda mogła doprowadzić do czołowego zderzenia z pojazdami jadącymi z przeciwnego kierunku. W końcu interweniował inny szofer, który jechał za nieodpowiedzialnym kierowcą.

33-latek z Tokarni trąbił i mrugał światłami, by jadący przed nim pojazd zatrzymał się. Udało się dopiero po kilku próbach, wówczas 33-latek zajechał drogę piratowi drogowemu i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Między kierowcami wywiązała się dyskusja. Wyczuwalna woń alkoholu oraz bełkotliwa mowa jasno wskazywały, jaki był powód ekscentrycznego zachowania kierowcy poruszającego się slalomem, którym okazał się 34-letni Ukrainiec.

PRZECZYTAJ: Profesor AGH zamordowany we własnym mieszkaniu?! Szokująca zbrodnia w Krakowie

Cudzoziemiec został zatrzymany przez policję, która w między czasu dotarła na miejsce. Ukrainiec nie podróżował sam, ponieważ na przednim fotelu samochodu przewoził 7-letniego syna.

Co grozi pijanemu kierowcy?

Badanie alkomatem 34-latka wykazało ponad 3 promile w organizmie. Oprócz utraty prawa jazdy zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Policja podziękowała mieszkańcowi Tokarni za obywatelską postawę, która pomogła w zatrzymaniu pijanego kierowcy, stwarzającego śmiertelne zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

ZOBACZ: Nietypowa interwencja strażników z Małopolski. Pojawili się w salonie tatuażu

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE