Śmiertelny wypadek w Mogilanach. Kierująca golfem ZABIŁA mężczyznę na pasach

2020-10-28 14:13 AC
Śmiertelny wypadek w Mogilanach. Kierująca golfem ZABIŁA mężczyznę na pasach
Autor: PG, archiwum se.pl

Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych w Mogilanach pod Krakowem. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia starszego mężczyzny. Niestety jego życia nie udało się uratować, po przewiezieniu do szpitala zmarł.

Do tragedii doszło w poniedziałek (26 października) w godzinach wieczornych w Mogilanach. Młoda kobieta kierując samochodem marki VW Golf na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 76-letniego mężczyznę, który przechodził przez jezdnię z lewej strony na prawą. Niestety pieszego nie udało się uratować, po przewiezieniu do szpitala zmarł.

W związku z wypadkiem policjanci zaapelowali o ostrożność - zarówno do kierujących, jak i pieszych. O tej porze roku zmrok zapada bardzo wcześnie, warunki na drogach są znacznie utrudnione.

- Noszenie odblasków może uratować życie. Wolniejsza jazda z kolei skraca drogę hamowania pojazdu i często daje więcej czasu na reakcję. Kierujący powinni teraz szczególną uwagę zwracać na pieszych, którzy w tym okresie są mniej widoczni, co może spowodować zwiększone ryzyko wystąpienia wypadków - tłumaczy Komenda Powiatowa Policji w Krakowie.

Podszedł do psa i kopnął jak piłkę! Zrobił to na oczach dziecka