Wielka Parada Smoków 2019. Smoki znowu opanują Kraków

2019-05-03 16:19
Zbliża się Wielka Parada Smoków
Autor: APN-PL, Wikimedia Commons Zbliża się Wielka Parada Smoków

Podczas gdy świat emocjonuje się finałowym sezonem "Gry o tron" i niszczycielską potęgą smoków, Kraków szykuje się do smoczej parady. Smoki już po raz dziewiętnasty przylecą do Krakowa i będzie ich zdecydowanie więcej niż trzy. Smocze święto zaplanowano na 1-2 czerwca.

Tematem tegorocznej Wielkiej Parady Smoków będzie „W czterdzieści smoków dookoła świata”. Szykuje się więc szalona podróż wokół globu. Będzie okazja spotkać się z różnorodnością kultur na wszystkich kontynentach. Wszystkie smoki, zaprojektowane i własnoręcznie wykonane przez uczestników pochodu, staną w szranki o tytuł najpiękniejszego i najbardziej pomysłowo wykonanego. W przemarszu ulicami miasta bierze udział ponad 1000 dzieci, towarzyszą im artyści: tancerze, muzycy, żonglerzy.

Oprócz niedzielnej parady, odbędzie się też Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle i Smoczy Piknik Rodzinny. W ramach pikniku na bulwarach Wiślanych przez dwa dni będą konkursy, koncerty i festyn rycerski.

Zobacz koniecznie: 

>>> "Dom jak z bajki". Tak mieszka była premier Beata Szydło! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

>>> Drogowcy nie próżnowali w zimie. Zobacz najnowsze zdjęcia z budowy zakopianki!

>>> Szokująca tragedia na Dworcu Głównym w Krakowie. Mężczyzna wpadł pod pociąg

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE