Średnia pensja w Krakowie i w Małopolsce to...? Nie uwierzycie!

2019-11-13 8:27
Pensja
Autor: Narodowy Bank Polski, Flickr

Zaskakujące statystyki! Urząd Statystyczny w Krakowie podał najnowsze dane dotyczące przeciętnych wynagrodzeń w stolicy Małopolski i w regionie. Dla wielu może to być potężne zaskoczenie!

Urząd Statystyczny w Krakowie podał najnowsze dane z września 2019 roku dotyczące wynagrodzeń w Małopolsce i w stolicy naszego regionu. Ile wynosi przeciętne wynagrodzenie? Niektórym może być ciężko w to uwierzyć. Zobaczcie sami!

W Krakowie w czerwcu przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw było na poziomie 5 732,28 zł. Ile to netto, czyli „na rękę”? Około 4 130 złotych! W Małopolsce średnie pensje są niższe niż w stolicy regionu. W woj. małopolskim przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wynosiło we wrześniu 2019 - 5 066,21 zł. To ok. 3 660 zł netto, czyli „na rękę”.

Średnie wynagrodzenia w ostatnich latach rosną niemal nieprzerwanie. Pamiętajmy jednak, że to tylko dane statystyczne, a niektórzy z pracowników mogą tych zmian nie odczuć we własnych portfelach i domowych budżetach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE