Staruszek śmiertelnie potrącony przez 33-latka. Poruszał się przy pomocy balkonika

i

Autor: moritz320/cc0/pixabay Kierowca próbował ominąć staruszka poruszającego się przy pomocy balkonika rehabilitacyjnego. W trakcie tego manewru doszło do śmiertelnego potrącenia / zdjęcie ilustracyjne.

Tragedia drogowa

Staruszek śmiertelnie potrącony przez 33-latka. Poruszał się przy pomocy balkonika

2023-01-31 14:06

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę, 29 stycznia w miejscowości Gromiec (powiat chrzanowski). Podczas próby ominięcia staruszka poruszającego się przy pomocy balkonika rehabilitacyjnego, kierowca renault potrącił 82-latka. Na miejsce wezwano śmigłowiec ratowniczy, ale na pomoc seniorowi było już za późno. Przed przybyciem maszyny stwierdzono zgon poszkodowanego.

Gromiec. Śmiertelne potrącenie seniora. Poruszał się przy pomocy balkonika

W niedzielę, 29 stycznia na ul. Broniewskiego w miejscowości Gromiec (powiat chrzanowski) doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Z ustaleń policji wynika, że 82-letni mężczyzna poruszał się pieszo, korzystając z pomocy balkonika rehabilitacyjnego. Nieszczęście wydarzyło wówczas, gdy 33-letni kierowca renault próbował ominąć seniora. Pojazd uderzył w staruszka, a odniesione przez niego obrażenia okazały się śmiertelne. Na miejsce wezwano nawet śmigłowiec ratowniczy LPR, jednak zgłoszenie odwołano zaraz po starcie maszyny, po stwierdzeniu, że poszkodowany już nie żyje. 

Kierowca renaulta w trakcie zdarzenia był trzeźwy. Została od niego pobrana próbka krwi w celu określenia, czy w jego organizmie nie było substancji psychoaktywnych. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku.

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
"Pracownica" ZUS oszukała 81-latkę