Tajemnica śmierci Grażyny Kuliszewskiej. Wiemy, co z jej mężem!

2019-07-24 10:47 Amadeusz Calik, ESKA Kraków
Tajemnica śmieci Grażyny Kuliszewskiej. Wiemy, co z jej mężem!
Autor: archiwum prywatne

Wciąż nie ustalono sprawcy tajemniczej śmierci Grażyny Kuliszewskiej. W poniedziałek w stolicy Wielkiej Brytanii zatrzymano jej męża, Czesława K. Sąd w Londynie odroczył jednak postępowanie w sprawie ekstradycji mężczyzny. Czesław K. pozostaje jednak w areszcie. 

We wtorek, 23 lipca odbyło się wstępne posiedzenie brytyjskiego sądu w sprawie Czesława K., który został zatrzymany w poniedziałek w Londynie. Chodzi o śmierć jego żony, Grażyny Kuliszewskiej. Na rozprawie nie zapadły jednak żadne rozstrzygnięcia, a postępowanie w sprawie ekstradycji odroczono do 30 lipca - dowiedzieli się reporterzy RMF 24.

Jednocześnie sąd nie zgodził się na wyjście Czesława K. za kaucją i mężczyzna zatrzymany na podstawie ENA (Europejskiego Nakazu Aresztowania - przyp. red.) pozostaje w HMP Wandsworth, czyli największym brytyjskim areszcie. 

Prokuratura nie udziela więcej informacji w tej sprawie.

Tajemnicze zaginięcie i śmierć Grażyny Kuliszewskiej

Grażyna Kuliszewska zaginęła w nocy z 3 na 4 stycznia 2019 roku. Odwiedziła wtedy Borzęcin, gdzie mieszkała z synem i mężem. Miała powrócić do Londynu, jednak nie dotarła do miejsca docelowego. Po intensywnych poszukiwaniach, które trwały przez wiele tygodni jej ciało zostało wyłowione z rzeki Uszwicy w miejscowości Bielcza, w niedalekiej odległości od domu.

O zaginięciu Grażyny Kuliszewskiej poinformował policję i rodzinę mąż. Siostra zamordowanej zeznała, że małżonkowie planowali rozwód. Czesław K. zaprzeczył tej wersji. Według mediów jego żona miała mieć jednak romans z zamożnym Kurdem, Sadarem, który potwierdził istnienie dokumentów rozwodowych.

IMPONUJĄCE radiowozy polskiej policji
Autor: