Takich przystanków jeszcze nie było. Multimedialne wiaty stanęły w Krakowie

2020-02-13 12:40 AC

Na 11 krakowskich przystankach można sprawdzić, w którym miejscu jest tramwaj lub autobus! Specjalna mapka, na której zobaczymy rzeczywiste położenia pojazdów, wyświetla się na tablicy reklamowej. Jest kierowana głównie do starszych osób, które nie mają aplikacji w telefonie.

Informacje, które do tej pory były dostępne tylko w aplikacjach mobilnych, firma AMS przeniosła na ekrany nośników zamontowanych na przystankach. Teraz każdy pasażer może zobaczyć aktualne położenie autobusów i tramwajów znajdujących się w pobliżu przystanku i sprawdzić, kiedy dojadą na miejsce.

Przypomina to mapę kontroli ruchu pojazdów komunikacji miejskiej poruszających się po ulicach Krakowa. Dodatkowo na cyfrowych nośnikach pojawiają się informacje o aktualnych utrudnieniach w ruchu. Aby zobaczyć mapę poruszających się pojazdów komunikacji miejskiej, wystarczy nacisnąć przycisk "Zobacz więcej" na urządzeniu - czytamy w komunikacie magistratu.

- Mieszkańcy Krakowa często zwracają uwagę, jak komfortowym rozwiązaniem jest informowanie o godzinie odjazdu pojazdu za pomocą elektronicznych tablic na przystankach. Nie muszą wtedy sprawdzać rozkładów jazdy w gablocie czy w aplikacji w telefonie komórkowym. Jestem przekonany, że nowy sposób prezentacji z rzeczywistym położeniem pojazdów na mapach będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla pasażerów - powiedział Łukasz Franek z ZTP.

Gdzie znajdują się innowacyjne przystanki?

- al. Andersa - przystanek "DH Wanda"
- al. Bora-Komorowskiego - przystanek "Bora-Komorowskiego"
- al. Krasińskiego - przystanek "Muzeum Narodowe"
- al. Mickiewicza - przystanek "AGH/UR"
- ul. Basztowa - przystanek "Stary Kleparz"
- ul. Basztowa - przystanek "Teatr Słowackiego"
- ul. Kalwaryjska - przystanek "Korona"
- ul. Karmelicka - przystanek "Teatr Bagatela"
- ul. Konopnickiej - przystanki "Rondo Grunwaldzkie"
- ul. Nawojki - przystanek "Miasteczko Studenckie AGH"
- ul. Westerplatte - przystanek "Poczta Główna"

Kraków: Jesteś świadkiem wypadku?
Autor: