Tatry. Gwałtowna zmiana pogody w weekend. Turyści będą zachwyceni

2021-09-24 10:11
Tatry. Gwałtowna zmiana pogody w weekend. Turyści będą zachwyceni
Autor: Dariusz Staniszewski/cc0/pixabay Tatry/zdjęcie ilustracyjne

Koniec z deszczem i chłodem! W Tatrach nadchodzi gwałtowna zmiana pogody, której następstwem będzie skok temperatur oraz liczne przejaśnienia na niebie. Termometry w Zakopanem i Dolinie Kościeliskiej wskażą nawet 20 stopni Celsjusza. W trakcie weekendu najkorzystniejsza aura będzie panowała w niedzielę, 26 września.

Początek weekendu będzie stał jeszcze pod znakiem brzydkiej pogody. W piątek (24 września) w Tatrach prognozowane są opady deszczu, a słońce rzadko będzie wyglądać zza chmur. Czas nasłonecznienia w Zakopanem wyniesie tylko 3 godziny, z kolei nad Morskie Okiem słonecznie będzie o godzinę dłużej. We wszystkich najbardziej obleganych przez turystów miejscach w Tatrach trzeba się spodziewać deszczu, a na Kasprowym Wierchu oraz w Dolinie Pięciu Stawów nawet deszczu ze śniegiem. Termometry wskażą od 3 stopni Celsjusza na Kasprowym Wierchu do 13 stopni Celsjusza w Zakopanem. W Dolinie Kościeliskiej i Dolinie Chochołowskiej będzie 12 stopni Celsjusza, a nad Morskim Okiem 10 stopni Celsjusza.

PRZECZYTAJ: Tatry. Obcokrajowcy utknęli w nocy na Orlej Perci. Znamy przyczynę

Gwałtowna zmiana pogody nastąpi już w sobotę. Przede wszystkim będzie o kilka stopni Celsjusza cieplej, niż w piątek. W Zakopanem temperatura wyniesie 18 stopni Celsjusza, w Dolinie Chochołowskiej 17 stopni Celsjusza, w Dolinie Pięciu Stawów 10 stopni Celsjusza, nad Morskim Okiem 14 stopni Celsjusza, a na Kasprowym Wierchu 8 stopni Celsjusza. Coraz częściej zza chmur będzie przebijać się słońce. Apogeum poprawy aury nastąpi w niedzielę (26 września). W ostatnim dniu weekendu czas nasłonecznienia wyniesie nawet 10 godzin, a chmury tylko przelotnie będą zasłaniać słońce. W Zakopanem i w Dolinie Kościeliskiej synoptycy prognozują aż 20 stopni Celsjusza. W Dolinie Pięciu Stawów będzie 14 stopni Celsjusza, a na Kasprowym Wierchu o dwa stopnie Celsjusza chłodniej. Blisko 10 stopni Celsjusza termometry wskażą nawet na Łomnicy.

ZOBACZ: Złodzieje okradli kościół w Żębocinie. Zginęła „Matka Boska z Dzieciątkiem”

Sonda
Która pora roku jest najlepsza na wycieczkę w Tatry
Wrzesień to miesiąc przetworów. Zobacz, co przyniesie Ci największą radość zimą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE