Tatry. Pogoda na weekend. W który dzień najlepiej wybrać się na szlak? [PROGNOZA]

2021-10-15 14:11
Tatry. Pogoda na weekend. W który dzień najlepiej wybrać się na szlak?
Autor: ToSter/CC BY 3.0/wikipedia Tatry/zdjęcie ilustracyjne

Ostatnio pogoda nie rozpieszczała turystów odwiedzających Tatry. Synoptycy mają jednak dobre wiadomości. W najbliższy weekend aura ma się ustabilizować i sprawić, że wycieczki w góry będą prawdziwą przyjemnością. Oczywiście nie ma już co liczyć na wysokie temperatury, jednak na niebie ma dominować słońce, a prognozy nie przewidują żadnych opadów.

Tatry. Jaka pogoda jest prognozowana w najbliższy weekend (15-17 października)

Po kilku chłodniejszych i brzydszych dniach, turyści odwiedzający Tatry w najbliższy weekend mogą liczyć na zdecydowanie bardziej sprzyjającą aurę. W piątek (15 października) do końca dnia przejaśnienia mają utrzymywać się w Zakopanem, Dolinie Chochołowskiej, Dolinie Kościeliskiej i nad Morskim Okiem. Z większym zachmurzeniem muszą się liczyć osoby wybierające się do Doliny Pięciu Stawów oraz na Kasprowy Wierch. To właśnie na tym szczycie będzie najchłodniej (1 stopień Celsjusza). Dużo wyższe wartości pokażą termometry w Zakopanem i Dolinie Kościeliskiej (po 11 st. Celsjusza), Dolinie Chochołowskiej (10 st. Celsjusza) i nad Morskim Okiem (7 st. Celsjusza). Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, najchłodniejszym dniem najbliższego weekendu będzie sobota (16 października). W Zakopanem, Dolinie Chochołowskiej i Dolinie Kościeliskiej temperatura spadnie o dwa stopnie Celsjusza, a na Kasprowym Wierchu słupek rtęci w termometrach zatrzyma się na poziomie 0 st. Celsjusza. W nocy przymrozki na tym szczycie sięgną minus 3 st. Celsjusza. Dobrą informacją jest natomiast większe nasłonecznienie. W sobotę w każdym z najpopularniejszych miejsc w Tatrach słońce ma przeważać nad chmurami średnio o godzinę dłużej, niż w piątek.

PRZECZYTAJ: Małopolska. Podwyżki cen dotarły do kościołów. Parafianie mają płacić więcej za mszę

Najpogodniejszym dniem weekendu ma być niedziela (17 października). Turyści wybierający się na szlaki w niedzielę nie powinni zapomnieć o zabraniu ze sobą okularów przeciwsłonecznych. Dotyczy to zwłaszcza osób, które będą w rejonie Morskiego Oka. Tam czas nasłonecznienia wyniesie aż 8 godzin. Tylko odrobinę pochmurniej będzie w innym popularnych miejscach w Tatrach. W Zakopanem wskazania termometrów wrócą do dwucyfrowych wartości. W Dolinie Pięciu Stawów temperatura wyniesie 4 st. Celsjusza, a na Kasprowym Wierchu 2 st. Celsjusza. W Dolinie Chochołowskiej i Dolinie Kościeliskiej termometry pokażą 8-9 st. Celsjusza. Co ważne, przez cały weekend nie są przewidywane opady deszczu, ani śniegu.

ZOBACZ: Kraków. Pożar w bloku na ulicy Wysłouchów. W mieszkaniu na czwartym piętrze strażacy znaleźli zwłoki

Sonda
Która pora roku jest najlepsza na wycieczkę w Tatry
Małopolska. Policja rozbiła szajkę złodziei luksusowych samochodów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE