Kraków. Pożar w bloku na ulicy Wysłouchów. W mieszkaniu na czwartym piętrze strażacy znaleźli zwłoki

2021-10-15 9:19
Tragiczny pożar w Krakowie. W mieszkaniu na czwartym piętrze strażacy znaleźli zwłoki
Autor: Andrzej Rembowski/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Tragiczny pożar w Krakowie. Wczoraj (14 października) strażacy gasili płomienie, które wybuchły w mieszkaniu znajdującym się na czwartym piętrze bloku przy ulicy Wysłouchów. Niestety nie obeszło się bez ofiar śmiertelnych. W lokalu znaleziono zwłoki starszej kobiety. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

Pożar w mieszkaniu na ul. Wysłouchów w Krakowie. Strażacy znaleźli zwłoki kobiety

Pożar wybuchł w czwartek (14 października) w bloku znajdującym się przy ul. Wysłouchów 15. - O zdarzeniu przed godz. 14.00 poinformował kierowca, który przejeżdżając ulicą zauważył, że z mieszkania na czwartym piętrze wydobywają się kłęby dymu. W akcji gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów straży pożarnej, łącznie 20-25 osób. W lokalu panowało duże zadymienie. Osoby mieszkające po sąsiedzku same opuściły swoje mieszkania, stąd nie było konieczności ewakuacji. Niestety po ugaszeniu płomieni okazało się, że w lokalu znajdują się zwłoki starszej kobiety. W momencie zdarzenia w lokalu nie było innych osób - powiedział Bartłomiej Rosiek, rzecznik prasowy KM PSP Kraków.

PRZECZYTAJ: Kraków. Dzieci nie chcą chodzić na religię. Dostały kontrowersyjną ulotkę

Przyczyna wybuchu płomieni nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo również, czy kobieta zmarła w wyniku działania żywiołu, czy też do zaprószenia ognia doszło już po jej zgonie. Na miejscu pracowali przedstawiciele służb, których działania mają doprowadzić do ustalenia okoliczności tragicznego zdarzenia. Jak przekazał nam rzecznik KM PSP Kraków, w mieszkaniu oprócz zmarłej kobiety mieszkały jeszcze inne osoby. Obecnie nie mogą one wrócić do mieszkania, ze względu na dużą skalę zniszczeń spowodowanych przez żywioł. Zapewniono im lokale zastępcze. Na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się na inne lokale, stąd do swoich mieszkań mogli już wrócić pozostali mieszkańcy bloku.

ZOBACZ: Koleje Małopolskie zaczynają remonty w Krakowie. Pociągi nie dojadą do Wieliczki

Sonda
Czy kiedykolwiek ucierpiałeś/aś wskutek pożaru?
Wałcz. Dwuletni chłopiec stał na parapecie na trzecim piętrze!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE