Koleje Małopolskie zaczynają remonty w Krakowie. Pociągi nie dojadą do Wieliczki

2021-10-14 12:30
Koleje Małopolskie zaczynają remonty w Krakowie. Pociągi nie dojadą do Wieliczki
Autor: Janusz Jakubowski/CC BY 2.0/wikipedia Koleje Małopolskie/zdjęcie ilustracyjne

Koleje Małopolskie w piątek (15 października) rozpoczynają remonty w Krakowie. Przebudowana ma być między innymi stacja w Bieżanowie, przez co do 16 listopada pociągi nie będą dojeżdżać do Wieliczki. - Ze względu na skalę utrudnień, a także czas ich trwania w okresie przerwy w ruchu za wszystkie pociągi na ww. odcinku wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa według specjalnego rozkładu jazdy - informują Koleje Małopolskie.

Od piątku (15 października) do 16 listopada zostanie wstrzymane kursowanie pociągów Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej SKA1 na odcinku pomiędzy stacjami Kraków Główny – Wieliczka Rynek-Kopalnia. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, konieczność wprowadzenia przerwy w ruchu pociągów wynika z prac przy przebudowie stacji Kraków Bieżanów, które czasowo uniemożliwią wjazd na linię kolejową nr 109 prowadzącą do Wieliczki. - Ze względu na skalę utrudnień, a także czas ich trwania w okresie przerwy w ruchu za wszystkie pociągi na ww. odcinku wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa według specjalnego rozkładu jazdy - tłumaczą Koleje Małopolskie. W związku z pracami remontowymi zostaną uruchomione dwa rodzaje kursów komunikacji zastępczej – obsługujące wszystkie stacje i przystanki pośrednie dotychczas obsługiwane przez pociąg (z wyjątkiem przystanku Wieliczka Bogucice) oraz szybkie kursy bezpośrednie z Wieliczki do Krakowa Głównego. Kursy obsługujące wszystkie stacje i przystanki będą kursować przez cały dzień z częstotliwością co 30 minut. Kursy "szybkie" będą jeździć w szczytach przewozowych (6:00 - 9:00, 15:00 - 19:00) z częstotliwością co 10 minut, natomiast w pozostałej części dnia - co 30 minut. Dodatkowo kursy "szybkie" będą zatrzymywać się na przystankach komunikacji miejskiej, które są najważniejszymi węzłami przesiadkowymi na trasie przejazdu: Prokocim Szpital (ul. Wielicka), Bieżanowska (ul. Wielicka) oraz Plac Inwalidów (al. Słowackiego/al. Mickiewicza).

PRZECZYTAJ: Incydent na Giewoncie. Baner z biblijnym cytatem zawisł na krzyżu

Ponadto od godz. 14:00 w piątek wprowadzona zostanie zmiana peronów na stacjach Kraków Płaszów i Kraków Bieżanów oraz przystanku Kraków Prokocim. Na stacji Kraków Płaszów pociągi będą zatrzymywać się przy peronach III i IV (wg nowej numeracji). Na przystanku Kraków Prokocim pociągi w obu kierunkach będą korzystały z peronu II. Na stacji Kraków Bieżanów pociągi w obu kierunkach będą korzystały z peronu I. Od piątku do 21 października nastąpią też dodatkowe nocne i dzienne przerwy w kursowaniu pociągów na odcinku Kraków Główny – Podłęże. Nastąpią one w godzinach 9:00 - 14:00 (włącznie z weekendem) oraz w nocy w okresie 15/16 - 20/21 października (22:00 - 5:00). Od piątku nastąpi zmiana rozkładu jazdy wybranych pociągów na liniach SKA2 i SKA3 spowodowana prowadzonymi pracami na budowach drogi S52 (Północnej Obwodnicy Krakowa), wiaduktu pomiędzy os. Piastów a Batowicami oraz przebudową al. 29-go Listopada w Krakowie. Zmiany te będą obowiązywać do 22 października.

ZOBACZ: Małopolska. Policja rozbiła szajkę złodziei luksusowych samochodów. Działali metodą "na walizkę" [WIDEO, ZDJĘCIA]

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
Małopolska. Policja rozbiła szajkę złodziei luksusowych samochodów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE