Te dzieci są zaginione OD LAT! Wciąż nie udaje się ich odnaleźć. Dziś Dzień Dziecka Zaginionego

2020-05-25 15:32

Polska Policja opublikowała wizerunki dwójki dzieci, które od zeszłego roku są uznawane za zaginione i poszukiwane przez służby. Szczególnie pamiętać należy o nich 25 maja, gdy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Statystyki dotyczące zaginięć małoletnich są przerażające.

Policja szuka m.in. 12-letniej Lindy Belkorichi, która ostatni raz zamieszkiwała w Krakowie, czy 14-letniego El Hagi Abulhakema z Kielc. Zaginionych dzieci jest jednak dużo więcej.

Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

Monika, Ola, Mateusz, Ewa, Basia, Ania, Andrzej, to imiona tylko niektórych dzieci, na które nadal czekają ich rodzice i najbliżsi. 25 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego, który został ustanowiony dla upamiętnienia zaginionych, nigdy nieodnalezionych dzieci.

Osoby małoletnie, niezależnie od kraju pochodzenia, kultury, wieku czy płci, stanowią duży odsetek wśród wszystkich zaginionych osób. Większość z nich szczęśliwie się odnajduje, ale w policyjnych bazach danych wciąż figurują sprawy nierozwiązane. Każda z nich jest inna, a za wszystkimi kryje się ogromna tragedia – zaginionego dziecka i jego bliskich.

Policyjne statystyki są przerażające - w ciągu ostatnich pięciu lat aż 30% zaginięć na terenie Polski dotyczyło osób niepełnoletnich. Niemal połowa z nich odnajdywana jest w pierwszej dobie od wszczęcia poszukiwań. Po kolejnych trzech dobach odnajdywanych jest już prawie 80% zaginionych małoletnich, natomiast poszukiwania trwające powyżej 7 dni stanowią niespełna 13% spraw. Według najnowszych danych, w całym kraju jest 49 zaginionych i nieodnalezionych osób małoletnich, a 16 z nich można uznać za osoby trwale zaginione, bowiem ich poszukiwania trwają dłużej niż pięć lat.

Szczegółowe informacje i statystyki dostępne są na stronach policji

Super Raport 25 V (goście: Gawkowski, Karczyński)
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Nasi Partnerzy polecają